Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na otwieranie własnych działalności gospodarczych. Wykształcone osoby nie chcą pracować dla kogoś, wolą sami zarządzać swoją pracą, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Perspektywy dla absolwentów polskich uczelni są duże, tym bardziej że szeroką ofertę usług finansowych przygotowują dla nich banki. 

Najpopularniejsze usługi

Spośród mnogiej oferty, jaką dla każdej osoby ma przygotowany bank, największą popularnością cieszą się kredyty inwestycyjne. Tego typu świadczenia udzielane są na konkretne inwestycje. Należy wiedzieć przy tym, że rzadko kiedy możemy otrzymać je na rozpoczęcie działalności. Większe prawdopodobieństwo na otrzymanie tego typu kredytu mają osoby, które mają już swoją firmę i planują ją rozwijać, dokonując jakiekolwiek prace inwestycyjne. Każdy bank posiada inne wymogi co do inwestycji, jakie muszą być wykonane. 

Nie z mniejszym zainteresowaniem spotykają się kredyty studenckie, które kierowane są do studentów stacjonarnych i niestacjonarnych uczelni wyższych. Głównym kryterium, jakie brane jest pod uwagę podczas udzielania takiego kredytu jest dochód miesięczny w rodzinie kredytobiorcy. Warto dodać, że kredyty studenckie mają wiele zalet, jak chociażby niskie raty miesięczne i niewielkie koszty prowizji, jaką pobiera od nas bank. 

Kredyty celowe

Duży wpływ na zmienność ofert finansowych mają również programy unijne, które umożliwiają młodym osobom rozwój osobisty i pozyskiwanie dodatkowych środków pieniężnych na określone cele. Wielokrotnie Unia Europejska dofinansowuje innowacyjne pomysły na prowadzenie działalności gospodarczej. Ponadto banki w swoich ofertach posiadają także kredyt na otwarcie firmy. Co więcej, banki ułatwiają kredytobiorcom spłacanie zobowiązań, wprowadzając kilkumiesięczne okresy karencji. Oznacza to bowiem, że pierwsze raty kredytu zapłacimy dopiero w czasie, gdy nasza firma zacznie przynosić nam dochody. Jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe i młode osoby, które nie posiadały własnego kapitału nie mogły liczyć na to, aby otworzyć swoją działalność. W takich przypadkach kredyt również był nietrafionym wyborem, bowiem młodych przedsiębiorców nie było stać na spłacanie początkowych rat kredytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ