Facebook
Fot. Pexels.com

Z Facebooka korzysta dziś niemalże każdy. Ty nie należysz do tego grona? Spokojnie, wyjaśnimy Ci czym jest ten portal oraz jakie ma funkcje. A co najważniejsze do czego służy.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/facebook-co-to-jest-i-po-co-go-mamy/

Czym jest Facebook?

Jest to portal społecznościowy oraz aplikacja na telefon. Pozwala na publikowanie zdjęć, filmów, tekstu, a także na udostępnienie interesujących nas treści z innych portali. Ponadto jest to komunikator internetowy.

Obecnie można korzystać z oddzielnej aplikacji jaką jest messanger. W niej możemy bezpośrednio kontaktować się ze znajomymi czy rodziną. Możemy rozmawiać z jedną osobą bądź stworzyć konwersację grupową, co usprawni wymianę informacji.

Na tym portalu można publikować różnego rodzaju treści. Jednak najpopularniejsze jest dzielenie się swoim życiem prywatnym. Umieszczanie zdjęć z wakacji, ślubu, zaręczyn, wygranych konkursów. Część osób wykorzystuje to miejsce do dzielenia się swoimi przemyśleniami czy udostępniania ich zdaniem interesujących treści.

Funkcje i możliwości Facebooka

Skoro wiemy już czym jest Facebook warto omówić wszystkie funkcje, które posiada. Poza zwykłym publikowaniem postów jedną z dostępnych opcji są relacje. Jest to element, który po 24 godzinach znika z portalu i nikt nie może go zobaczyć. W tym miejscu warto dzielić się ulotnymi chwilami.

Jedną z ciekawszych opcji jakie występują w tym medium społecznościowym jest tworzenie grup. W grupach można umieszczać posty, tak jak na swoim prywatnym profilu z zastrzeżeniem, że post dotrze jedynie do osób w danej grupie.

Grupy najczęściej są tematyczne. Zbierają się w nich fani danego serialu, gry, osoby z danej grupy zawodowej, osoby, które mają takie samo hobby itp. Jest to dobry sposób na rozmowę z kimś kto podziela tą samą pasję.

Facebook to także portal dla przedsiębiorców. Poza profilem prywatnym można utworzyć profil firmowy. Jest on pewnego rodzaju wizytówką. Można tam umieścić odnośnik do swojej strony internetowej czy sklepu. Jeśli firma działa offline istnieje opcja dodania lokalizacji z dokładnym adresem.

Klienci mogą oceniać oferowane produkty lub usługi. Firma może się także dzielić postami i pokazywać swoją ofertę.

Zobacz też: http://www.magiaperswazji.pl/czym-jest-instagram-i-jak-mozna-z-niego-korzystac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ