biznes

Już kolejny, ponieważ czwarty miesiąc z rzędu wzrasta liczba firm, które rozpoczynają działalność gospodarczą w naszym kraju. Jest to oficjalna informacja od Ministerstwa Rozwoju. Według raportu z CEIDG na temat tego, jak wygląda działalność gospodarcza wynika, że obecny stan aktywnych działalności jest wyższy od tego z początku roku. Obecnie wynosi on 2,54 mln firm na terenie kraju. Jest to bardzo dobra informacja po kryzysie jaki nastąpił wczesną wiosną. W przeciągu czterech miesięcy został odnotowany stopniowy wzrost liczby przedsiębiorstw, które wznawiają prowadzenie swojej działalności.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/dzialalnosc-gospodarcza-2020-jest-zmiana-na-lepsze/ 

Jak prezentuje się działalność gospodarcza w 2020 roku?

Okazuje się, że sporo polskich firm nie poddała się po kryzysie i co lepsze szybko wstaje na nogi. Według Ministerstwa Rozwoju, a także dane z CEIDG, jakie napływają od połowy kwietnia, ewidentnie pokazują, że polskie firmy poradziły sobie z kryzysem spowodowanym pandemią Covid-19. Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz oznajmuje, że: ,,To również dowód na to, że blisko 130 mld zł, które z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej PFR trafiły do Polskich Przedsiębiorców, stanowi dla nich realną pomoc i dowód na stosunkowo dobrą kondycję Polskiej Gospodarki’’.

Co o rejestrze firm mówi CEIDG?

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej jest to rejestr firm, w którym codziennie wprowadzane są przez przedsiębiorców zmiany dotyczące np. zawieszenia działalności gospodarczej czy uruchomienia działalności gospodarczej z datą przyszłą.

CEIDG odnotowuje największą liczbę wniosków o zawieszenie zazwyczaj z końcem każdego miesiąca. Jest to spowodowane specyfikacją płatności składek ZUS.

Składki na ubezpieczenie społeczne odprowadza się proporcjonalnie do liczby dni prowadzenia działalności w danym miesiącu. Jednak składka zdrowotna jest niepodzielna, nawet w przypadku, gdy działalność była prowadzona przez część miesiąca. Dane z maja, a także dwóch następnych miesięcy  pochodzące z rejestru CEIDG, za każdym razem potwierdzały, optymistyczne informacje pochodzące z ostatnich tygodni kwietnia.

W roku 2020 większa się liczba aktywnych firm

Ministerstwo przeanalizowało skalę aktywnych działalności gospodarczych w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Zaczęło od 11 marca, czyli daty ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce. Z danych CEIDG wynika, ile osób zdecydował się na zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej:

  • od 1 stycznia 2019 r. do 11 marca 2020 r.,liczba aktywnych działalności gospodarczych w naszym kraju wzrosła z 2,40 mln do 2,47 mln,
  • od 11 marca do 11 sierpnia 2020 r. ta liczba wzrosła o 61,8 tys. działalności gospodarczych – teraz to 2,54 mln aktywnych firm jednoosobowych.

Zobacz też: http://zarabiajblogujac.pl/kredyt-kupiecki-wszystko-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ