umowa leasingu

Interesujesz się wzięciem auta w leasing? Jeśli tak, zachęcamy Cię do zdobycia podstawowej wiedzy o tym sposobie finansowania inwestycji. Pozwoli Ci to wybrać najkorzystniejszą z dostępnych opcji oraz uniknąć kosztownych błędów. W niniejszym artykule znajdziesz najważniejsze fakty, które warto poznać przed podpisaniem umowy o leasing.

Czym jest leasing samochodowy?

Mianem tym określa się formę umowy cywilnoprawnej między leasingodawcą (podmiotem finansującym zakup, w tym przypadku pojazdu) a leasingobiorcą (osobą używającą pojazd). W praktyce rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorcy lub konsumentowi nieposiadającemu działalności gospodarczej stały dostęp do auta w przystępnej cenie bez nabywania go na własność. Leasing sam w sobie zakłada bowiem wydzierżawienie pojazdu przez użytkownika. Teoretycznie nie jest on więc właścicielem samochodu, lecz taka forma eksploatacji przedmiotu umowy nie stanowi żadnego utrudnienia. Wręcz przeciwnie, pozwala ona oddelegować pewne koszty i obowiązki, takie jak naprawy, wymiana opon lub ubezpieczenia.

Wiele dowiesz się z umowy

Każda oferta dzierżawy pojazdu jest inna. Oczywiście w branży istnieją pewne standardy, lecz nie należy zakładać, że każda umowa będzie wyglądała tak samo. Dla przykładu, warunki leasingu na MINI elektryczne będą różnić się od dedykowanych pozostałym modelom, chociażby ze względu na specyfikę pojazdu. Zawsze, bez względu na okoliczności zapoznawaj się z treścią podpisywanych dokumentów. Umowy o leasing z reguły opiewają na okres od 2 do 4 lat. W tym czasie użytkownik spłaca wartość pojazdu w ratach. Wiele firm pozwala na zrezygnowanie wkładu własnego po spełnieniu kilku prostych warunków. Dbanie o auto oraz utrzymanie go we właściwym stanie technicznym leży oczywiście po stronie użytkownika. Umowa będzie jednak określać więcej szczegółów związanych z eksploatacją pojazdu, dlatego tym bardziej warto poświęcić jej baczną uwagę.

Naprawy i ubezpieczenia

Jako że firma dostarczająca leasing jest prawnym właścicielem auta, to ona dyktuje warunki napraw oraz ubezpieczenia. W przypadku usterek w większości przypadków użytkownicy muszą korzystać z usług autoryzowanych punktów obsługi pojazdów. Wiele abonamentów leasingowych obejmuje jednak przeglądy serwisowe oraz wymianę części eksploatacyjnych. Warto również dowiedzieć się zawczasu, czy oferowana Ci wysokość raty zawiera w sobie cenę pakietu ubezpieczeniowego. Nasza firma staje na wysokości zadania, by stale wychodzić w tym względzie naprzeciw potrzebom Klientów. Oferowany przez nas MINIabonament zawiera wszystkie opłaty w jednej racie. Dzięki temu nie musisz martwić się o przedłużanie ubezpieczeń, naprawy, serwis oraz wymianę części i opon. Rozwiązanie to w praktyce okazuje się wygodne, gwarantuje spokój oraz upraszcza wiele formalności.

Brzmi dobrze? Nie da się ukryć. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ