Czy warto inwestować w Bitcoina w 2019 roku?

Kryptowaluty to w ostatnim czasie celebryci wśród inwestycji finansowych. To temat niekończącej się, bardzo intensywnej dyskusji, gdzie każdy ma swoje własne zdanie i ciężko go przekonać do innego spojrzenia. Ile razy słyszałeś historie ludzi, którzy z dnia na dzień stają się milionerami? Ile razy słyszałeś o tych, którzy zainwestowali w kryptowaluty oszczędności życia, aby stracić je w przeciągu kilkunastu dni?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w kryptowaluty oraz, czy można to zrobić w bezpieczny sposób, ten artykuł jest dla Ciebie.

Od czego zależy kurs kryptowaluty?

W przypadku każdego rodzaju inwestycji głównym ekonomicznym czynnikiem napędzającym cenę jest popyt. Ta prosta reguła została wielokrotnie potwierdzona na naszych oczach. Na przykład kryzys u końca pierwszej dekady XXI wieku w obliczu kryzysu popyt na inwestycje na przykład w akcje znacznie zmalał. Kolejnym ważnym czynnikiem określającym cenę inwestycji jest podaż. Chcesz dowiedzieć się więcej o zarabianiu na kryptowalutach? Sprawdź stronę Zarobkowy Ninja.

Co może obniżyć cenę kryptowaluty?

  • Wysoka ilość — jeśli moneta ma dużą podaż, jej cena jest niska. Na przykład Ripple ma w obiegu niemal 40 miliardów monet, a Bitcoin wypuścił kilkanaście milionów. Dlatego Ripple można kupić poniżej 1 dolara.
  • Nieznana waluta — nowo utworzona kryptowaluta jest o wiele tańsza, ponieważ nikt jeszcze o niej nie słyszał, lub woli inwestować w znane nazwy. Jeśli znajdziesz nową kryptowalutę, która pokazuje potencjał, możesz rozważyć inwestycję.
  • Od wysokiej do niskiej ceny — kryptowaluta, która miała wcześniej dużą wartość, jednak z czasem spadła prawdopodobnie nie osiągnie znów takiej samej rentowności.

Jak inwestować, aby nie stracić?

Inwestowanie w kryptowaluty w perspektywie krótkoterminowej jest bardzo ryzykowne ze względu na ogromne wahania cen. Jeśli to, co chcesz spróbować swoich sił w krótkich inwestycjach, musisz zwracać największą uwagę na analizę techniczną, niż na obecny kurs wybranej monety.

Odwrotnie jest w przypadku czasowych inwestycji. Jeśli grasz długoterminowo, musisz zwrócić szczególną uwagę na podstawową wartość kryptowalut, w które inwestujesz. Co więcej, niezbędnikiem do takich inwestycji jest dywersyfikacja ryzyka poprzez wybranie kilku rodzajów kryptowalut.

Wiele osób zastanawia się, czy rok 2019 jest odpowiedni na zakup Bitcoinów lub kiedy powinni zainwestować w kryptowalutę. Choć istnieją pewne ogólne trendy cenowe, nikt nie może dokładnie powiedzieć, kiedy najlepiej kupić kryptowalutę. Istnieją dwa główne czynniki, które można obserwować, próbując zdecydować, czy teraz jest dobry czas na zakup krypto: sezonowości i cykli rynkowych. Kryptowaluty zazwyczaj najwięcej kosztują w lutym i marcu oraz pod koniec grudnia. Wiele osób nazywa to zjawiskiem „alt season”, ponieważ wtedy właśnie Altcoiny generują bardzo wysokie zyski.

Prognozy na 2019 rok

Podobnie jak w poprzednich latach, rok 2019 przyniesie wiele wzlotów i upadków na rynku ogółu kryptowalut. Oznacza to, że wciąż jest szansa na wzbogacenie się — po prostu musisz dokonać właściwych zakładów. Ze względu na ostatnie dość poważne wahania Bitcoinów, gracze zmieniają stawki zakładów na korzyść Altcoinów. Bitcoin pozostaje niekwestionowanym królem kryptowalut, jednak wiele osób zakwestionowało jego użyteczność. Po pierwsze, pojawiły się nowe i ekscytujące kryptowaluty, a sam Bitcoin cierpiał z powodu poważnych problemów z wydajnością.

[Głosów:34    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ