Inwestycje w złoto

W przeszłości złoto odgrywało ważną rolę w gospodarkach wielu krajów. Chociaż nie jest już podstawową formą waluty, złoto jest nadal solidną, długoterminową inwestycją i może być dla inwestora nieocenionym ratunkiem, ze względu na bezpieczeństwo inwestycji. Do niedawna złoto było używane jako światowa waluta rezerwowa.

W 1944 r., Po podpisaniu porozumienia z Bretton Woods, dolar zastąpił złoto jako światową walutę rezerwową. Ale nawet po zawarciu umowy złoto nadal było wykorzystywane do zabezpieczania krajowych walut różnych krajów. Jednak w 1971 roku Richard Nixon usunął parytet złota w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce potem w innych krajach.

Czy inwestycje w złoto są opłacalne?

Inwestycja w złoto, posiada wiele zalet. Chociaż złoto nie jest już podstawową formą waluty w krajach rozwiniętych, inwestowanie w złoto pozostaje popularne z wielu powodów. Złoto można łatwo zamienić na gotówkę w dowolnym miejscu na świecie. Oprócz rzeczywistej gotówki, płynność i uniwersalność złota nie ma sobie równych.

Poznaj inne sposoby na inwestowanie. Sprawdź w co inwestować? >>

Złoto zachowuje swoją wartość. Ma tendencję do utrzymywania wartości w czasie. Ekonomiści twierdzą, że nawet cena złota nie wskazuje na jego wartość. Oznacza to, że nawet jeśli cena spada, bazowa wartość złota niewiele się zmienia. Dzieje się tak głównie dlatego, że istnieje stała ilość złota ze względu na fakt, że jest to towar, podczas gdy dolar amerykański, który jest formą waluty fiducjarnej, nie ma żadnej wartości. Poza tym, należy zauważyć też inne aspekty inwestycji w złoto. Warto zabezpieczyć się przed inflacją, która jest obecnie w Polsce dużym zagrożeniem.

Dowiedz się jak zdobyć pieniądze na start firmy >>

Wartość złota rośnie, gdy utrzymuje się inflacja. Ponieważ złoto jest wyceniane w dolarach amerykańskich, logicznie rzecz biorąc, jakiekolwiek pogorszenie wartości dolara doprowadzi do wyższej ceny złota. W rezultacie w czasach inflacji złoto oferuje znacznie stabilniejszą inwestycję niż gotówka. Dodanie różnych papierów wartościowych do portfela jest podstawowym sposobem dywersyfikacji i obniżenia ogólnego ryzyka Twoich inwestycji. Co więcej, ponieważ złoto często porusza się odwrotnie do rynku akcji i wartości walut, stanowi szczególnie skuteczny sposób dywersyfikacji.

Złoto nadal jest towarem uniwersalnym. Kraje bardzo często sprzedają swoje walutowe kontrakty terminowe, skarbowe oraz inne papiery wartościowe na całym świecie, w przeciwieństwie do złota, podlegają chaosowi politycznemu. Złoto jest używane jako wkład w produkty. Co więcej, w czasach zwiększonego popytu rynki mogą wymusić wzrost ceny złota.

Zobacz też: Promocje w bankach

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ