wynajem samochodu

Samochód to wygoda i komfort pracy. W dzisiejszym mobilnym świecie jest narzędziem niezbędnym nie tylko do pracy, ale też do wypełniania codziennych obowiązków. Zanim kupi się nowy samochód, warto go najpierw wynająć.

Wynajem długoterminowy

Dla osób decydujących się na wynajem długoterminowy samochodu, to pewnego rodzaju jazda próbna. Dzięki najmowi można przetestować kilka modeli i wybrać ten, który będzie najlepiej dopasowany nie tylko do profilu działalności firmy i jej potrzeb, ale też do samego kierowcy. W tym przypadku wynajem długoterminowy pozwala na sprawdzenie samochodu w każdych warunkach pod względem niezawodności oraz funkcjonalności. Ważne jest też spalanie oraz inne parametry techniczne, których nie da się ocenić, korzystając tylko z jazdy próbnej. W czasie jednej, krótkiej drogi, nie zauważy się wszystkich cech samochodu, nawet jeśli wiedza o nich jest duża. Wynajem długoterminowy pomaga zatem w ustaleniu preferencji, a na późniejszym etapie również w podjęciu decyzji o zakupie najlepszego dla nas modelu.

Co chwilę coś nowego

Wynajem długoterminowy to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią monotonii. Decydując się na zakup samochodu, najczęściej trzeba nim jeździć przez kilka lat (lub przynajmniej rok), zwłaszcza jeśli nie dysponuje się środkami finansowymi, które pozwolą na częste zmienianie samochodów. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Wybierając wynajem długoterminowy, zyskuje się możliwość zmiany modelu co kilka miesięcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wystarczy ustalić termin umowy (np. 3-6 miesięcy), a po jej zakończeniu wybrać nowy model. To wygoda, a przede wszystkim swoboda. Nie trzeba przywiązywać się do jednego modelu, a jeśli coś w nim nie odpowiada, po zakończeniu umowy można zdecydować się na inne rozwiązanie.

Bez kosztów dodatkowych

Zaletą wynajmu długoterminowego jest brak jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Oznacza to, że podpisując umowę wynajmu długoterminowego, klient opłaca ustaloną opłatę wynajmu (w miesięcznych odstępach). Nie ponosi wydatków dotyczących ubezpieczenia, napraw czy innych kosztów eksploatacyjnych. Po zakończeniu umowy oddaje samochód i może zdecydować się na nowy. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które potrzebują samochodu okresowo lub często wyjeżdżają, a tym samym nie korzystają z auta cały czas.

Niezależnie od tego, jak często samochód jest potrzebny, wynajem długoterminowy może okazać się zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, niż klasyczny zakup. Unika się dzięki temu wielu kosztów dodatkowych. Jedynym kosztem, jaki się ponosi, jest miesięczna rata i paliwo, dlatego niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warto sprawdzić, czy wynajem nie będzie korzystniejszy od leasingu, czy tradycyjnego zakupu samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ