Polskie prawo nakłada na właścicieli pojazdów mechanicznych obowiązek wykupu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Tego typu umowę można zawrzeć z dowolnym towarzystwem ubezpieczeniowym zarówno w placówce, jak i za pośrednictwem Internetu. Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup ubezpieczenia OC online, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Wykup ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych należy do obowiązków każdego posiadacza motoru, samochodu lub innego środka komunikacji. Obowiązek ten dotyczy również właścicieli pojazdów nieużywanych – garażowanych (nawet tych niesprawnych).

Zakup ubezpieczenia OC online – korzyści

Ubezpieczenie OC jest formą umowy zawieranej pomiędzy właścicielem pojazdu mechanicznego a towarzystwem ubezpieczeniowym. Tego typu polisa ochrania interes przede wszystkim osoby poszkodowanej przez ubezpieczonego – w ramach umowy firma zobowiązuje się pokryć starty finansowe w przypadku, gdy właściciel pojazdu mechanicznego wyrządzi szkodę innemu uczestnikowi ruchu drogowego. Coraz powszechniejszą formą jest zakup polisy ubezpieczeniowej OC online – nie tylko z uwagi na oszczędność czasu, ale również ze względu na atrakcyjniejsze warunki umowy. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe w zamian za zakup ubezpieczenia OC online oferują nawet 15% zniżki.

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego

Decydując się na zakup polisy ubezpieczeniowej OC online, na początku należy wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe. Najważniejszym kryterium takiego wyboru jest cena polisy, ale również warunki umowy oraz jakość oferowanych usług (w tym m.in. czas naprawiania szkody). Przed wyborem firmy ubezpieczeniowej warto poczytać opinie na jej temat w Internecie, a także skorzystać z porównywarek internetowych, które prezentują wszystkie dostępne oferty w czytelnej formie.

Ubezpieczenie OC przez internet – krok po kroku

Po wybraniu towarzystwa ubezpieczeniowego należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, do zawarcia umowy online, w tym szczególności: dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód osobisty, a także ostatnią polisę ubezpieczeniową (stanowi ona podstawowe źródło informacji na temat zniżek, przysługujących danemu właścicielowi pojazdu). Następnie należy wypełnić formularz online, który stanowi podstawę do wyceny >polisy ubezpieczeniowej OC. Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności. Po uregulowaniu należności towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła wszystkie niezbędne dokumenty pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ