Dbanie o bezpieczeństwo domu czy mieszkania sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie na swojej posesji monitoringu lub innych systemów alarmowych. Pomagają one chronić się przed włamywaczami oraz w razie kradzieży, szybciej odzyskać swoje mienie. Warto wiedzieć, spośród jakich gadżetów można wybierać, aby zabezpieczyć się przed złodziejami w najlepszy możliwy sposób.

Monitoring domu to najprostszy sposób, aby uchronić swoje mienie przed kradzieżą. System w razie potrzeby prześle informacje na smartfona i pozwoli szybko zareagować. Skuteczne są także różnego rodzaju alarmy.

Jak wygląda system do monitoringu domu?

System do monitoringu domu to rozwiązanie, które może zamontować każdy samodzielnie. Oczywiście, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, można skorzystać ze specjalistycznych firm, ale mimo wszystko warto wiedzieć, co wchodzi w skład takiego systemu i jak on działa. Głównym elementem zestawu do monitoringu są oczywiście kamery. Mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne, stacjonarne oraz obrotowe, pracujące w dzień i w nocy. Wszystko zależy od planowanego zastosowania. Kolejnym elementem zestawu do monitoringu jest centrala, czyli rejestrator, który ma za zadanie przetwarzać oraz archiwizować obraz z kamery oraz przesyłać go do telefonu lub komputera. W zależności od liczby kanałów posiadanych przez rejestrator, można do niego podpiąć konkretną liczbę urządzeń. Coraz częściej na wyposażeniu centrali znajduje się dysk twardy o dużej pojemności – dzięki temu można przechowywać coraz więcej danych.

O co można rozbudować system monitoringu?

W przypadku ochraniania dużej przestrzeni i obsługi wielkiej liczby kamer, warto zainwestować w monitory. Warto wyróżnić obiekty pod nadzorem stałym (wtedy najlepiej kupić osobne monitory, które wyłącznie wyświetlają zapis z rejestratora) oraz obiekty bez nadzoru. Tym ostatnim są na przykład prywatne mieszkania. Przy ochronie takiego miejsca funkcję monitora może pełnić każde urządzenie, które może wyświetlać obraz – nawet telefon komórkowy. System do monitoringu domu można rozbudować także o mikrofony. Dzięki temu będzie można zarejestrować nie tylko obraz, ale także dźwięk, co znacząco wpływa na szybkość rozpoznania potencjalnych przestępców. Niekiedy (w trudnych warunkach atmosferycznych) warto zainwestować także we wsporniki do kamer czy dodatkowe osłony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ