Argentyny

Argentyna jest państwem położonym tuż nad południowym Atlantykiem. Graniczy z pięcioma państwami: Chile, Boliwia, Paragwaj, Brazylia oraz Urugwaj. Państwo to jest jednym z najbardziej rozwiniętych społecznie, a dodatkowo posiada bardzo wysoki wskaźnik PKB per capita. Argentyna to ósme co do wielkości państwo na świecie.

Najważniejsze informacje dotyczące Argentyny

 • Dojazd – do Argentyny można dolecieć z większości europejskich miast. Dodatkowo z krajów takich jak Chile, Boliwia, Paragwaj, Brazylia czy Urugwaj bez problemu można dojechać pociągiem, autobusem bądź też własnym samochodem.
 • Najlepsza pora – do odwiedzenia stolicy najbardziej polecana jest wiosna lub jesień natomiast do wędrówki po Patagonii i Andach najlepszy jest styczeń i luty.
 • Bagaż – lekkie ubrania, a także nieco cieplejsze do wypraw po Andach i Patagonii. Okulary przeciwsłoneczne, krem UV oraz nakrycie głowy.
 • Podróże po państwie – najczęściej odbywają się za pośrednictwem drogi lotniczej. Równie popularne jest także korzystanie z autobusów. Inną z opcji jest wynajęcie samochodu na miejscu.
 • Wiza – nie jest potrzebna w przypadku podróży nie dłuższych niż 3 miesiące. Po przybyciu do Argentyny każdy turysta jest jednak zobowiązany do pokazania zakupionego wcześniej biletu powrotnego a także udokumentowania posiadania wystarczającej ilości środków potrzebnych podczas pobytu.
 • Kuchnia – najpopularniejszym daniem serwowanym w Argentynie jest asado (pieczeń z rożna), churrasco oraz bife (steki wołowe). Wśród deserów króluje budyń karmelowy tzw. dulce de leche.

Najważniejsze atrakcje znajdujące się w Argentynie

Buenos Aires

Wycieczki do Argentyny najczęściej rozpoczynają się właśnie od tego miasta. Stolica państwa nazywane jest potocznie Paryżem Ameryki Łacińskiej. Dzieje się tak, ponieważ urbanistyka oraz architektura Buenos Aires często nawiązuje do francuskiego miasta z XIX wieku. W stolicy Argentyny warto zobaczyć:

 • Plaza de Mayo zawierającą okazałe budowle oraz katedrę z grobowcem Jose de San Martin
 • Casa Rosada (Różowy Dom), czyli prezydencki pałac
 • plac San Martin wraz z Wieżą Anglików
 • Teatr Kolumba
 • Calle Floryda czyli główny spacerowy depniak

Cordoba

Jest miastem położony w środkowej części Argentyny. Znajduje się przy samym podnóżu pasma górskiego Sierra de Cordoba. Cordoba to drugie największe miasto w Argentynie. Warto w nim zwiedzić pochodzącą z XVII i XVIII wieku katedrę Plaza San Martin a także założony w XVII wieku uniwersytet Nacional de Cordoba.

Patagonia

Ta geograficzna kraina rozciąga się w południowej części Argentyny, a także przez całą Amerykę Południową. Znajduje się w niej min. Cieśnina Magellana, Wyżyna Patagońska, a także przylądek Horn. Największą atrakcją argentyńskiej części Patagonii są wpisane na listę dziedzictwa UNESCO lodowce. Pokrywają one ponad 13 tysięcy km kw. Rokrocznie przyciągając niezliczone ilości turystów. Najpopularniejszym lodowcem jest Perito Moreno. Patagońscy lokalni przewoźnicy oferują również wyprawy na samą Antarktydę, gdzie można podziwiać białe noce, a także zwierzęta takie jak pingwiny i wieloryby. W Patagonii możliwe jest uprawianie większości sportów w tym też tych ekstremalnych takich jak wspinaczka czy spływy kajakowe i pontonowe. Możliwy jest również bardziej relaksacyjny wypoczynek pod postacią saun oraz górskich kurortów.

Wodospady Iguazu

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można odwiedzić w Argentynie. Znajdujący się na argentyńsko-brazylisjkiej granicy Park Narodowy Iguazu posiada aż 275 niesamowitych wodospadów. Najbardziej popularnym jest ten o nazwie Gardziel Diabła osiągający aż 80 metrów wysokości. Po parku można poruszać się pieszo bądź spływając rzeką.

Pampa

Teren ten różni się znacząco od innych części kraju. Znajdują się na nim pola porośnięte trawami stepowymi, plantacje słoneczniczków, a także innych rośli. Dodatkowo bardzo często można ujrzeć tam pasące się bydło, które doglądane jest przez pasterzy poruszających się na koniach. Prowincjonalnych klimatów można zażyć udając się do miejscowości San Antonio de Areco, San Miguel del Monte, czy też San Miguel. W miejscach tych można podziwiać budowane w tradycyjny sposób prowincjonalne miasteczka, a także znajdującą się tam piękną architekturę. Świetnym miejscem do zażycia nieco aktywności jest górski pas Sierra de la Ventana ze swoim najwyższym szczytem Cerro de la Ventana.

El Calafate

Miejscowość ta jest jedną ze słynniejszych znajdujących się w Patagonii. Znana jest przede wszystkich ze świetnych miejsc noclegowych a także możliwości wypadowych. W pobliżu znajduje się jezioro Nahuel Huapi. W miejscu tym możliwe jest uprawianie sportów wodnych przez cały rok.

Tierra del Fuego

Miejsce to jest zarówno regionem jak i samoistnym Parkiem Narodowym. Według wielu turystów to najlepsze miejsce do wypoczynku w Argentynie. Samo Tierra del Fuego razem z najdalej miejscowością Ushuaia często noszą miano krańca świata. W parku można spotkać nieskazitelnie czystą wodę, lodowce, ośnieżone szczyty górskie a także ostatni przystanek w drodze do Antarktydy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ