Czym dokładnie są audyty energetyczne

Warto mieć świadomość, że audyty energetyczne są opracowaniami, które w bardzo szczegółowy sposób określają nie tylko zakres, ale również parametry ekonomiczne i techniczne danej inwestycji. Audyty energetyczne katowice zawierają także rekomendacje do przyjęcia najbardziej optymalnych rozwiązań z punktu widzenia ekonomii przedsiębiorstwa.

Co dokładnie jest efektem przeprowadzonego audytu energetycznego?

Audyty energetyczne katowice mają na celu zaproponowanie najbardziej możliwych przedsięwzięć do wykonania przez daną firmę, których rezultatem będzie znaczne zwiększenie efektywności energetycznej budynku dzięki ograniczeniu zużycia energii. Zmniejszą się tym samym koszty przedsiębiorstwa m.in. na cele ogrzewania.

Czym są audyty efektywności energetycznej?

Należy mieć świadomość, że audyty efektywności energetycznej polegają na sprawdzeniu, instalacji, budynków czy nawet przedsiębiorstwa pod względem efektywności energetycznej. Koniecznie należy zaznaczyć, że wspomniany rodzaj audytu energetycznego stosowany jest nie tylko przy różnego rodzaju inwestycjach. Jest to niezbędny element praktycznie każdego przedsiębiorstwa.

Zadaniem audytu efektywności energetycznej jest określenie czy dany system lub budynek są wydajne, a także w jaki sposób możliwe jest ich zmodernizowanie. Audyt zawiera bowiem nie tylko analizę budynku, ale również stan techniczny instalacji czy danego obiektu. Omawiany rodzaj audytu uwzględnia również bardzo dokładną analizę elementów oddziałujących na analizę zużycia energii czy efektywność energetyczną. Mniejsze przedsiębiorstwa mogą się dobrowolnie zdecydować na wykonanie takiego audytu.

Z kolei większe firmy, które spełniają pewne kryteria mają obowiązek regularnego wykonywania audytu efektywności energetycznej. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim przedsiębiorstwa, które zatrudniają przynajmniej 250 osób czy generują obroty finansowe na przynajmniej 50 milionów euro. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że audyt jest zarówno opracowywany, jak i wykonywany przez specjalnego audytora efektywności energetycznej.

Oczywiście audyt efektywności energetycznej wykonywany jest przynajmniej w kilku celach. Zdecydowane najczęściej wymieniana jest samodzielna inicjatywa oraz planowanie ewentualnych modernizacji przez przedsiębiorstwom, by uzyskać oszczędności związane z energią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ