Województwo mazowieckie to największe pod względem ludności oraz powierzchni województwo w Polsce. Położone jest w środkowo – wschodniej Polsce i łącznie zajmuje obszar o powierzchni ponad 35 tys. kilometrów kwadratowych.

Największym miastem w rejonie jest oczywiście Warszawa, ale województwo mazowieckie to przede wszystkim niewielkie miejscowości oraz wsie, w których zlokalizowane są hurtownie zaopatrujące różne części kraju.

Jedną z najciekawszych wsi na Mazowszu jest Wólka Kosowska, w której swoją siedzibę ma kilka najważniejszych firm w Polsce. Wólka Kosowska to buty, ubrania, sprzęt elektroniczny i kosmetyki, które są tu sprowadzane ze wszystkich stron świata, głównie Chin. Najbardziej świadczy o tym fakt, że wieś znana jest głównie z posiadania „chińskiego miasteczka”, czyli ogromnej hali targowej, w której znajdziemy niemal wszystko, przede wszystkim odzież i buty. Na ogromnej powierzchni urządzone są również inne atrakcje dla klientów, które umilają całodzienne zakupy. Znajdziemy tutaj salony piękności, a także azjatyckie knajpki, w których głodni i zmęczeni będziemy mogli odpocząć po kilkugodzinnym szaleństwie w sklepach. „China town” to dobre miejsce do poszukiwania okazji, niedrogich ubrań, także markowych. Tutaj kupimy również dodatki do stylizacji, fantazyjne kapelusze, torebki, paski i inne ciekawe drobiazgi. Patrząc na ofertę sklepów można odnieść wrażenie, że Wólka Kosowska kocha buty, ponieważ to tutaj znajduje się najwięcej sklepów obuwniczych zgromadzonych na jednej powierzchni. Jednak nie tylko mieszkańcy wsi zaopatrują się w chińskim miasteczku – do miejscowości zjeżdżają się rezydenci okolicznych miast, którzy szukają ciekawych modeli i atrakcyjnych cen.

Wólka Kosowska to prawdziwe centrum handlu hurtowego, z którego towar pobierają np. sklepy detaliczne w Warszawie. To największy w Europie Środkowo-Wschodniej punkt dystrybuujący produkty różnego rodzaju. Jest w czym wybierać – na terenie centrum znajduje się jedenaście dużych hal, w których zlokalizowane są boksy ze sklepami. Punkty prowadzą detaliczną i hurtową sprzedaż odzieży dla dorosłych i dla dzieci, jeansów, okularów, dodatków, galanterii, bielizny, biżuterii, kosmetyków, walizek czy zegarków. Na tym jednak nie koniec – w centrum znajdziemy również sklepy z wyposażeniem domu, drobnym sprzętem gospodarstwa domowego, a nawet z profesjonalnymi elektronarzędziami. Przede wszystkim jednak Wólka Kłosowska słynie z obuwia, zarówno damskiego, męskiego, jak i dziecięcego, o czym świadczą m.in. sklepy i  hurtownie butów takie jak https://ehurt.eu. Obuwie z centrum nierzadko trafia do sklepów stacjonarnych w okolicznych miastach. Sklepy internetowe takie również zaopatrują się w centrum, często są to jedne z największych sklepów w sieci.

Kto handluje na terenie centrum? Przede wszystkim są to obcokrajowcy, głównie pochodzący z Azji, którzy znają doskonale azjatycki rynek, potrafią się po nim poruszać, porozumiewają się w odpowiednim języku i umieją znajdować najatrakcyjniejsze oferty w tamtejszych fabrykach.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ