Zgromadzenie oszczędności nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim dużo osób nie zarabia zbyt wielkich pieniędzy w swoich aktualnych miejscach pracy, dlatego ciężko jest im coś odłożyć. Poza tym comiesięczne opłaty są spore (prąd, gaz, woda, wydatki związane z dziećmi itp.). To powoduje, że zgromadzenie oszczędności jest aktualnie dość trudne

Jak inwestować oszczędności?

Zgromadzenie oszczędności nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim dużo osób nie zarabia zbyt wielkich pieniędzy w swoich aktualnych miejscach pracy, dlatego ciężko jest im coś odłożyć. Poza tym comiesięczne opłaty są spore (prąd, gaz, woda, wydatki związane z dziećmi itp.). To powoduje, że zgromadzenie oszczędności jest aktualnie dość trudne. Są jednak osoby, którym się to udało i mają na swoim koncie mniejszą lub większą sumę pieniędzy. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że tacy ludzie nie mają żadnych problemów związanych z gotówką. Takie osoby często jednak zastanawiają się, jak zainwestować swoje oszczędności, aby kolokwialnie pisząc „pieniądz robił pieniądz”. Niestety, jak to w życiu bywa, ta kwestia także jest dość skomplikowana. Dużo osób nie wie, jakie są aktualnie najpopularniejsze sposoby na lokowanie gotówki. W związku z tym, w dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić Wam kilka sposobów na inwestowanie oszczędności. Sprawdźcie, jakie są ich najważniejsze plusy i minusy.

Lokaty

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów lokowania własnych oszczędności są lokaty. Kto najczęściej decyduje się na ten wariant? Trzeba podkreślić, że lokaty są najpopularniejsze wśród osób, które nie przepadają za ryzykiem. Jeśli chcecie całkowicie bezpiecznie ulokować zarobione przez Was pieniądze, to ten sposób idealnie się do tego nadaje. Nawet jeśli dany bank, w którym zdecydowaliście się zdeponować pieniądze zbankrutuje – co oczywiście jest bardzo mało prawdopodobne – to możecie liczyć na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dzięki temu tak czy siak odzyskacie zainwestowane pieniądze oraz należne odsetki. Niestety, lokaty aktualnie mają bardzo niskie oprocentowanie, które waha się w okolicach 2% (dla nowych kont założonych w danym banku jest pod tym względem tylko nieco lepiej). To oznacza, że odsetki – nawet biorąc pod uwagę bardzo duże sumy zainwestowane na rok czy więcej – są mizerne. Nie może zatem dziwić, że coraz mniej osób decyduje się na taki sposób inwestowania własnych pieniędzy.

Nieruchomości

Wiele osób inwestuje w nieruchomości. Wydaje się, że jest to lepszy sposób, niż lokaty. Wszystko dlatego, że można uzyskać zdecydowanie większą stopę zwrotu. Oczywiście, trzeba mieć określoną kwotę pieniędzy, aby kupić nieruchomość – najlepiej w dobrej lokalizacji, aby nie brakowało chętnych na wynajem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestor co miesiąc będzie otrzymywał odstępne. Kwota jest oczywiście zależna od wielu różnych czynników. Są to wspomniana już lokalizacja, metraż, standard wyposażenia czy typ kuchni (jasna czy ciemna) itd. Niestety, ten sposób inwestowania własnych pieniędzy ma też swoje minusy. Wszystko dlatego, że nie jest łatwo kupić dobrą nieruchomość w centrum, ponieważ wiąże się to z bardzo dużymi wydatkami. Poza tym konkurencja na rynku jest spora. To oznacza, że nie każdy właściciel uzyskuje kwotę z wynajmu, która go satysfakcjonuje. Niektóre mieszkania stoją zaś puste nawet przez kilka, jak nie kilkanaście miesięcy, ponieważ nie ma po prostu na nie chętnych lokatorów (dzieje się tak zazwyczaj w gorszych lokalizacjach). Trzeba liczyć się też z nieuczciwymi lokatorami, którzy nie chcą płacić na czas. Warto też wspomnieć o cyklicznych remontach, które należy wykonywać. Podsumowując, jest to lepszy sposób, niż lokaty, ale też mający swoje wady.

Gra na giełdzie

Coraz więcej osób decyduje się grać na giełdzie. Można to zrobić na przykład odwiedzając stronę vitaltrading.pl, gdzie można nauczyć się profesjonalnej i skutecznej strategii. Wielu inwestorów boi się, że gra na giełdzie jest ryzykowna. Fakt, nie każda transakcja okazuje się sukcesem. Trzeba jednak podkreślić, że osoby, które chcą nauczyć się tajników gry na giełdzie i będą skoncentrowane na poprawianiu swoich umiejętności mają bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu, którym będzie zarabianie naprawdę bardzo dużych pieniędzy. Oczywiście, początkowo trzeba się dużo uczyć, ale aktualnie nie brakuje stron, które pomagają w zrealizowaniu tego zadania. Wystarczy tylko wejść na vitaltrading.pl, aby uzyskać pomoc fachowców i zacząć w końcu sensownie inwestować zgromadzone oszczędności. Zdobyta wiedza oraz systematycznie nabywane doświadczenie to klucze do sukcesu, którym jest zarabianie dobrych pieniędzy i uzyskiwanie zadowalających dochodów z zainwestowanej gotówki. Biorąc to wszystko pod uwagę wydaje się, że z tych trzech wymienionych sposobów inwestycji ten jest najbardziej optymalny.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ