MFP, czyli multi-function printers to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów biznesowych. Już od kilku lat możemy obserwować, jak wielofunkcyjne kombajny sukcesywnie wypierają z biur drukarki, skanery czy urządzenia kserujące. Z czego wynika ta tendencja? Jakie są najważniejsze zalety MFP? Zapraszamy do lektury!

Najwyższa jakość i bezawaryjność

Oczekiwania klientów co do urządzeń biurowych są wysokie – Mówią nam specjaliści z firmy Kserkop. Nie bez powodu! Codzienność tego typu sprzętów to często setki, a nawet tysiące skanowanych, kopiowanych i drukowanych dokumentów. Jakość (ostrość obrazów, dokładne odwzorowanie kolorów, odpowiednia rozdzielczość) przygotowywanych kopii, skanów lub wydruków musi pozostać przy tym na najwyższym poziomie. Sytuacja, w której urządzenie nagle zawodzi, w najgorszym wypadku może wiązać się nawet ze stratami finansowymi dla przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że podstawowym wymogiem klienta biznesowego pozostaje bezawaryjność i nieskazitelna jakość przetwarzanych dokumentów.

Niezawodność oraz najwyższy profesjonalizm mogą zapewnić jedynie wysokiej jakości urządzenia MFP, przeznaczone do zastosowania w biznesie. W przeciwieństwie do modeli przeznaczonych do użytku domowego są one w pełni przystosowane do długotrwałej pracy na najwyższych obrotach.

Oszczędność

Najbardziej zaawansowane modele MFP klasy biznesowej, pozwalają na generowanie oszczędności na wielu poziomach:

  • Oszczędność czasu (po raz pierwszy) – urządzenia przeznaczone do użytku domowego potrzebują nawet 60 sekund, by wydrukować pierwszą stronę danego dokumentu. Profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne są w stanie wykonać to zadanie w zaledwie kilkanaście sekund. W zależności od ilości drukowanych dokumentów może to owocować oszczędnością sięgającą kilku godzin w skali miesięcznej.
  • Oszczędność czasu (po raz drugi) – drukowanie, kopiowanie lub skanowanie dwustronnych dokumentów przy użyciu biznesowego MFP, nie wymaga manualnego przekładania kartek, a tym obecności w pobliżu urządzenia. Niektóre z wielofunkcyjnych urządzeń dostępnych na rynku (na przykład produkty marki Samsung) oferują nawet możliwość jednoczesnego skanowania dwóch stron dokumentu, co dodatkowo skraca czas pracy.
  • Oszczędność czasu (po raz trzeci) – biznesowe urządzenia MFP wymagają znacznie rzadszych wymian papieru (podajniki mogą posiadać pojemność liczoną nawet w tysiącach arkuszy), tonerów czy bębnów drukujących.
  • Oszczędność finansowa – profesjonalne urządzenia MFP wyposażone są w znacznie bardziej wydajne tonery, dzięki czemu znacznie obniża się koszt pojedynczego wydruku. Co więcej, profesjonalny sprzęt, cechujący się niskim ryzykiem awarii, znacznie ogranicza wydatki na serwis. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zaglądnij tutaj.

Bezpieczeństwo

Systemy zabezpieczeń to kolejny element, który odróżnia urządzenia biznesowe od tych, które przeznaczone są do użytku domowego. Profesjonalne MFP wyposażone są zwykle w system autoryzacji dostępu, monitoring, raportowanie oraz zabezpieczenie przed atakami hakerskimi. Dzięki temu dostęp do firmowych dokumentów jest w pełni strzeżony.

Wielofunkcyjne urządzenie MFP to bez wątpienia korzystny wybór dla każdego biznesu. Jeżeli rozważasz wprowadzenie go do swojego biura, skorzystaj z pomocy specjalistów Kserokop, którzy pozwolą wybrać Ci optymalne rozwiązanie, w pełni dostosowane do Twoich oczekiwań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ