pies

Jeżeli kochasz Zwierzęta oraz chcesz spędzić z nim jak najwięcej czasu, to być może jest to zawód stworzony właśnie dla Ciebie. Jeżeli już od najmłodszych lat zapisujesz się na wolontariat do schroniska czy pomagasz sąsiadom z ich czworonogami, to z pewnością praca behawiorysty przypadnie Ci do gustu. Istnieje sporo opcji, które mogą być pracą na pełen etat, a dodatkowo spędzasz z czworonogami swój czas. Może być to więc połączenie idealne. Czym jednak właściwie zajmuje się behawiorysta? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-behawiorysty/

Na czym polega praca behawiorysty?

Jest to praca znana również pod nazwą psi lub koci psycholog. Będąc osobą na takim stanowisku zajmujesz się tłumaczeniem opiekunów, Dlaczego ich zwierzę zachowuje się w określony sposób. Pomagasz również naprostować zachowania pupili i przeprowadzasz ich przez cały proces szkolenia i tresura. Nie wolno ci mieli z zawodu behawiorysty ze szkoleniowcem czy treserem. Są to dwie zupełnie inne profesje. Jeżeli chcesz zrozumieć co tak naprawdę robi behawiorysta, musisz odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: „kiedy jest potrzebny?”

Jest on naprawdę bardzo przydatny w momencie kiedy psiak ze schroniska, fundacji czy też znaleziony przez przypadek nie potrafi normalnie funkcjonować w nowym środowisku. Może być to również psiak, którzy od najmłodszych lat spędzę z tobą czas, ale nad bawił się traumy czy urazu. Wystarczy jedna sekunda, aby pies czy kot zaczął bać się burzy, wozów strażackich, samochodów czy samolotów.

Kto może pracować jako behawiorysta?

Jest to praca dla osoby, która posiada wielkie serce i ogromne zamiłowanie do zwierząt. Nie każdy zwierzak chce się z nami bawić, i nie każdy pozwoli nam się dotknąć. Jako behawiorysta musimy pracować z różnymi zwierzętami, zarówno tymi przyjacielskim i jak i ty mi, które na sam widok obcej osoby wariują i są w stanie zaatakować. Idealnym kandydatem jest ktoś, kto posiada w sobie wiele empatii oraz cierpliwości.

Zobacz też: http://www.magiaperswazji.pl/jak-wyglada-praca-architekta/

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ