praca

Stargard Szczeciński został założony w dziewiątym wieku. Lecz pierwsi osadnicy mieszkali tam już w szóstym wieku naszej ery, co czyni to miejsce jednym z najstarszych miejsc zamieszkanych na terenie dzisiejszej Polski. Miejsce na osiedlenie a potem na rozwój miejscowości było korzystne, gdyż tam właśnie krzyżował się szlak handlowy wiodący ze Szczecina do Kołobrzegu. Stargard Szczeciński miastem stał się w połowie trzynastego wieku uzyskując prawa miejskie, które posiada do dziś. Lecz dziś nie jest małym miasteczkiem a 67,5 tysięcznym miastem rozciągającym się na powierzchni ponad 48 kilometrów kwadratowych, z gęstością zaludnienia ponad 1400 osób na kilometr kwadratowy. Nazwa miasta poprzez stulecia zmieniała się wiele razy, lecz ogólnie można powiedzieć, że pierwotnie brzmiała „stary gród”, co nawiązuje do języka słowiańskiego.

Każdemu Polakowi znany choćby ze słyszenia jest Stargard Szczeciński, bo jest to jedno z miast leżących w województwie zachodniopomorskim niedaleko Morza Bałtyckiego. Dziś Stargard Szczeciński jest niemałym ośrodkiem usługowym i przemysłowym w województwie zachodniopomorskim. I dlatego rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim nieustannie posiada wiele ofert. Miasto to wraz ze Szczecinem i Świnoujściem oraz Policami i innymi jeszcze miastami województwa tworzy całą aglomerację szczecińską. Dlatego oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim, jak i w tych miastach wyżej wspomnianych są różnorodne i jest ich zazwyczaj dużo. I w związku z tym każdy mieszkaniec, jak i osoba przyjezdna poszukująca pracy na tym terenie może ją uzyskać, byle tylko chciała solidnie pracować.

Rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim

Pracę w Stargardzie Szczecińskim możemy wyszukać w serwisie pracy https://www.gowork.pl/praca/stargard;l. Najwięcej ofert pracy jest w usługach i w handlu, gdyż obydwie te branże gospodarki w ostatnich dekadach rozwijają się bardzo szybko i bardzo prężnie działają. W dzisiejszej dobie nie tylko w Polsce, czy w Europie, lecz również na całym świecie gastronomia i handel nie ma sobie równych. Każdy człowiek przecież musi robić zakupy i każdy człowiek musi jeść. Dodatkowo jeszcze, gdy jest to miasto historyczne, do którego każdego roku przybywa wielu turystów lub miasto ciekawe turystycznie, to tym bardziej kwitnie w nim gastronomia i handel. Gdy dobrze działają te sektory, to miasto również się bogaci i dlatego zarobki w Stargardzie Szczecińskim są wyższe od wielu innych miejsc w naszym kraju.

Oferty pracy w tym mieście dotyczą praktycznie wszystkich specjalności, lecz nieustannie poszukiwani są pracownicy do pracy w różnych placówkach handlowych i tych większych, jak i mniejszych oraz pracownicy do placówek dużej i małej gastronomi. Wciąż poszukiwani są dobrzy kucharze, barmani, kelnerzy, menadżerowie, pracownicy ochrony, kasjerzy, pracownicy do służby zdrowia i pracownicy biurowi

Stargard Szczeciński ma również ciekawe położenie, bo leży na pograniczu Niziny Szczecińskiej i Pojezierza Pomorskiego, czyli dwóch krain geograficznych, co daje różnorodność krajobrazu. Ponadto na obszarze Stargardu Szczecińskiego oraz jego okolic znajduje się ogromne pod względem ilościowym skupisko pagórków. Taka rzeźba terenu dla niektórych osób może być fascynująca tym bardziej, że wśród tej rzeźby terenu można wyróżnić moreny denne faliste, torfowiska i długie stoki. Ponadto przez Stargard Szczeciński na długości około siedmiu kilometrów przepływa rzeka Ina, o głębokości miejscami nawet do trzech metrów i maksymalnej szerokości do dwudziestu sześciu metrów. Przepływająca przez jakiekolwiek miasto rzeka czyni to miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym, gdyż lustro wody zawsze zachęca do spacerów, zatrzymania się i popatrzenia na naturę.

Odwiedzając turystycznie Stargard Szczeciński warto obejrzeć jego panoramę z osiemnastowiecznym Kościołem Augustynów, jak i mury obronne średniowieczne oraz stare miasto. Na terenie miasta jest również wiele bram i baszt. Ciekawostką dla turystów będzie również Krzyż pokutny pochodzący z połowy szesnastego wieku tym bardziej, że jest to największy Krzyż pokutny w Polsce. Na terenie miasta znajduje się również wiele pomników i miejsc pamięci, co zapewne zechcą też zobaczyć przybywający do miasta turyści. Dla poszukujących dawnej historii ciekawym miejscem będzie najstarszy element struktury Stargardu, czyli grodzisko w Osetnie.

Stargard Szczeciński jako miasto ciekawe historycznie, jak i miasto będące ośrodkiem gospodarczym i przemysłowym w regionie posiada bogaty rynek pracy i poza wyżej wspomnianymi wciąż poszukuje pracowników fizycznych do pracy w przemyśle spożywczym, mleczarskim oraz cukierniczym. Oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim obejmują również przemysł maszynowy oraz budowlany, który jak wszędzie tak również tam rozwija się i wciąż poszukiwani są fachowcy, jak i pomocnicy budowlani. Poza tym rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim zapewni pracę osobom potrafiącym zadbać o zieleń miejską. Jak i ludziom potrafiącym pomóc w opiece osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Zarobki w Stargardzie Szczecińskim w tych ostatnich ofertach uzależnione są od ośrodka pomocy i od zakresu działań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ