kredyt na inwestycje

Każda firma, żeby przetrwać, musi się rozwijać. Poszczególne branże charakteryzują się zróżnicowaną dynamiką, jednak w żadnej z nich osiadanie na laurach nie przynosi korzyści przedsiębiorstwu, a wręcz może przyczynić się do jego upadku. Z kolei motorem napędowym zmian i rozwoju są inwestycje, które nie tylko pozwalają zwiększyć zyski, ale również wpływają pozytywnie na jakość pracy, zadowolenie pracowników, czy usprawnienie wielu procesów w firmach. Skąd wobec tego wziąć pieniądze na inwestycje?

Gdzie szukać informacji o kredytach dla firm?

Kredyt inwestycyjny, to jeden z wielu produktów bankowych skierowanych do przedsiębiorców. Aby firma miała szansę nabrać wiatru w żagle, bardzo często jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu, który najbardziej będzie odpowiadał jej potrzebom. Informacji na temat ofert bankowych przygotowanych z myślą o firmach należy szukać w internecie. Można znaleźć ciekawe porady kredytowe na blogach jak HaloKredyty.pl, gdzie dostępnych jest wiele artykułów dotyczących m.in. kredytów dla firm.

Jak działa kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny jest pożyczką celową, co oznacza, że udzielany jest w konkretnym celu, w tym wypadku chodzi o sfinansowanie inwestycji. Cechą charakterystyczną tego produktu bankowego jest to, że może być udzielony na bardzo wysoką kwotę. Zdarza się nawet, że banki nie określają górnej granicy jego wysokości. Poszczególne warunki udzielenia takiej pożyczki firmom różnią się w zależności od tego, który bank ma jej udzielić. Do wyboru są również oferty z bardzo różnym terminem spłaty. Kredyty inwestycyjne mogą być zatem krótkoterminowe (do roku), średnioterminowe (od 1 roku do 3 lat) oraz długoterminowe (nawet do 20 lat).

Biorąc kredyt tego typu, przedsiębiorstwo ma szansę sfinansować takie wydatki, jak:

– zakup nieruchomości niezbędnych do rozwoju firmy,

– zakup maszyn i urządzeń wykorzystywanych np. do produkcji,

– zakup środków transportu,

– sprzętu komputerowego oraz innych przedmiotów potrzebnych do świadczenia usług lub produkcji towaru,

– zakup niezbędnych licencji, praw autorskich, czy praw do korzystania z patentów.

Jak dostać kredyt na inwestycje?

Aby uzyskać kredyt na inwestycje, warto w pierwszej kolejności skontaktować się z doradcą kredytowym, przedyskutować z nim ewentualne ryzyko oraz dopasowanie najlepszego produktu z oferty banków. Trzeba przy tym pamiętać, że banki stawiają przed firmami wymogi dotyczące okresu istnienie firmy na rynku, zazwyczaj wynosi on od 6 miesięcy, do 2 lat.

Jeśli nasza firma spełnia podstawowe wymagania, to samo uzyskanie kredytu inwestycyjnego nie jest trudne. Warto przy tym przyjrzeć się dostępnym ofertom, aby wybrać najlepszą. Pomocne przy tym są takie narzędzia, jak ranking kredytów inwestycyjnych, czy kalkulator kredytów inwestycyjnych. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wymaganych przez wybrany przez nas bank dokumentów, najczęściej są to dokumenty rejestrowe, biznesplan, zbiór dokumentów finansowych oraz różnego rodzaju dokumenty dodatkowe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ