leasing

Rozwijasz firmę? Chcesz zwiększać jej zasięg i wyposażyć pracowników we flotę samochodów, dzięki której dotrzesz do wielu nowych klientów? Skorzystaj z najpopularniejszego sposobu, jakim jest leasing operacyjny i zbuduj flotę pojazdów dla swojego biznesu.

Wybór leasingu — czym jest leasing operacyjny a czym finansowy

Leasing to najprościej mówiąc odpłatne przekazanie praw użytkowania środków trwałych jednej firmy drugiej firmie. Najczęściej to właśnie samochody stanowią przedmiot leasingu, o jaki zabiegają różne przedsiębiorstwa. Nic dziwnego — jest to łatwy sposób na zbudowanie floty pojazdów, bez konieczności ich zakupu i wydawania dużej ilości pieniędzy. Leasing polega zatem na przekazaniu przez firmę A samochodu firmie B za opłatą miesięczną (ratą leasingu). Przekazanie to może nastąpić na zasadzie leasingu operacyjnego lub leasingu finansowego.

Leasing operacyjny a leasing finansowy

Największą różnicą pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym jest fakt, że w przypadku leasingu operacyjnego opłacasz raty za korzystanie z pojazdów w danym okresie, po którym masz możliwość wykupienia ich na własność swojej firmy, zaś w przypadku leasingu finansowego, po okresie spłaty, pojazd przechodzi na własność Twojej firmy. Te dwa typy leasingu to nie tylko dwa sposoby na rozbudowę floty samochodowej w firmie, ale też różnice w ich rozliczania. W obu przypadkach, do kosztów uzyskania przychodów możesz zaliczyć ratę kapitałową. Zaś w leasingu finansowym możesz odliczyć także ratę kapitałową oraz koszty codziennego użytkowania. Ponadto w leasingu finansowym inaczej niż w leasingu operacyjnym masz możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych.

Przedmiot leasingu — co może nim być

Jak wspomnieliśmy, przedmiotem umowy leasingowej najczęściej są samochody. Jednak może nim być praktycznie każdy inny środek trwały. Często przedmiotami umowy leasingu są komputery, telefony, sprzęt biurowy jak drukarki, kserokopiarki itd. Popularni producenci, sprzedawcy czy dostawcy takiego sprzętu mają przygotowane oferty leasingowe tego typu dla swoich kontrahentów. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu, zapytaj o leasing. Dowiedz się więcej o leasingu: https://leasing123.pl/category/strefa-wiedzy-o-leasingu/.

Wybór leasingu — jak znaleźć najtańszy

Koszt leasingu zależy od wielu zmiennych, ale przede wszystkim od przedmiotu leasingu. Nim zdecydujesz się na ofertę konkretnej firmy leasingowej, porównaj oferty z różnych źródeł. Zrobisz to tutaj: https://leasing123.pl/. Dokonaj kalkulacji i sprawdź opinie o firmach, które oferują leasing dla firm. Znajdziesz je tutaj: https://leasing123.pl/category/opinie-o-firmach-leasingowych/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ