Rynek produktów bankowych w Polsce

Czym są produkty finansowe?

Otóż jest to wszystko to, co wiąże się bezpośrednio z pieniędzmi i co jest nam zapewniane przez rynek finansowy – głównie banki, ale coraz częściej też i instytucje pozabankowe, czyli placówki będące alternatywą dla zwykłych banków. Po te produkty wszyscy od czasu do czasu sięgamy. Większość z nas miała już w życiu okazję wziąć jakiś kredyt, chociażby bardzo niewielki. Nie deklarujemy przy tym, że już nigdy w życiu nie będziemy pożyczać pieniędzy od banków, bo jednak te ich produkty są dla nas bardzo pomocne, a nierzadko jest tak, że bez nich realizacja pewnych planów staje się totalnie niemożliwa. Oferta Getin Bank nie została jednak zawężona wyłącznie do kredytów. Znajdziemy w niej przeróżne inne produkty finansowe. Będą to m.in. produkty emerytalne, inwestycyjne oraz oszczędnościowe.

Niby dostęp do wiedzy jest teraz łatwy i prosty, a jednak dalej nie potrafimy korzystać z tego, co mamy tuż pod nosem. Jesteśmy w stanie błyskawicznie zdobyć różne informacje na temat każdego jednego produktu finansowego. Nie musimy zachodzić do placówek bankowych, by poznać ich ofertę. Nie musimy opuszczać miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy, by zapoznać się z wariantami produktowymi oferowanymi nam przez różne banki. Wchodzimy po prostu na strony tych banków, które są dla nas interesujące, a następnie przechodzimy do kategorii z produktami, by pozyskać informacje z pierwszej ręki. To nic nas nie kosztuje. Problemy leży w nas i zwykle w tym, że nie chcemy zainteresować się tematem.

Nie jesteśmy w tym zresztą wyjątkami. Okazuje się bowiem, a wynika to z różnych raportów, że poziom wiedzy na temat produktów bankowych i samych banków jest w naszym kraju katastrofalnie niski. Polacy nie sprawdzają wiadomości na temat finansów. Nie czytają o zmianach zachodzących w bankach i często nawet nie potrafią powiedzieć własnymi słowami, czym różni się kredyt gotówkowy od chociażby kredytu hipotecznego. Jest to niestety przejaw zwykłej ignorancji. Jeżeli czegoś nie chcemy się dowiedzieć, oznacza to, że wolimy poświęcić czas na coś innego, a mówimy tu o rzeczach, o których każdy z nas powinien mieć jakieś pojęcie. Nie chodzi tu o wiedzę specjalistyczną, ale tą zupełnie podstawową. Taką, którą jesteśmy w stanie sobie zapewnić poprzez poświęcenie dosłownie kilku minut dziennie na sprawdzenie aktualnych wiadomości z rynku finansowego.

Produkty finansowe Getin Bank

Te wszystkie produkty finansowe Getin Bank, które już teraz występują w ofertach banków albo już niedługo do tych ofert trafią, są przecież przygotowywane właśnie z myślą o nas. Żadna instytucja nie zdecydowałaby się na ich przygotowanie, gdyby nikomu nie mogły się one przydać. Zainteresujmy się tematem we własnym interesie. Akurat o swoje finanse powinniśmy na bieżąco dbać i powinniśmy mieć wiedzę na temat tego, co możemy zrobić, gdy np. nagle będziemy potrzebować jakiegoś zastrzyku gotówki albo całkowicie stracimy swoje źródło utrzymania i na szybko będziemy musieli czymś je zastąpić. Myślmy o produktach bankowych jak o praktycznych i przydatnych rozwiązaniach. Zupełnie nagle może dojść do sytuacji, gdy sami tych produktów zaczniemy potrzebować albo przynajmniej jednego z nich i to niekoniecznie wcale tradycyjnego kredytu gotówkowego.

Na kredytach świat produktów bankowych absolutnie się nie kończy. On jest o wiele większy i składa się ze znacznie większej ilości ciekawych propozycji, kierowanych właśnie do nas, czyli do stałych bądź często też i nowych klientów placówek. Banki zmieniają się dla swoich klientów. Przyświeca im myśl, by tych klientów cały czas zadowalać, bo tylko w ten sposób instytucja może ich przy sobie zatrzymać na dłużej, a na tym zależy jej najbardziej. Dzięki temu, że banków mamy na polskim rynku sporo i że one ze sobą konkurują, my otrzymujemy dostęp do coraz to korzystniejszych dla nas wariantów różnych usług. Teraz zwykły kredyty potrafią być konstruowane w taki sposób, by nawet osoba zarabiająca w okolicy najniższej krajowej była w stanie po nie sięgnąć i bez trudu je potem spłacać. Nie powinniśmy zatem krytykować banków, jeśli nie mamy ku temu jasnego powodu. A zwykle, jeśli padają gdzieś jakieś negatywne słowa na ich temat, nie są one poparte żadnymi jasnymi dowodami.

Doceńmy więc to, że w tak prosty sposób możemy sięgać teraz po różne praktyczne rozwiązania. Zainteresujmy się ofertami banków, popatrzmy, co takiego zapewniają nam one już w tym momencie i kontrolujmy na bieżąco ich zawartość, by zawsze dysponować aktualnymi informacjami. Na początek dobrym pomysłem będzie przejrzenie strony https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/getin-bank. Dowiemy się z niej, jakie są ogólne produkty banku Getin Bank, co nam one dają oraz w jaki sposób możemy po nie sięgnąć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by od razu posprawdzać też oferty pozostałych banków, a nawet porównać do siebie warianty przygotowane przez kilka odmiennych instytucji. Koniec końców każdy z nas chce przecież skorzystać z tego, co właśnie dla niego jest najbardziej opłacalne i nie ma w tym niczego złego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ