Im bardziej popularna waluta, tym jej wymiana jest tańsza. Tak się składa, że to właśnie euro jest najpopularniejszą walutą zagraniczną w Polsce. Dlatego z tanią wymianą tej waluty nie ma problemu. Wspólną walutę można już wymienić z jedynie 0,6-procentowym spreadem walutowym. Gdzie?

Co to znaczy kupić walutę tanio? Wiele osób nie jest w stanie policzyć opłaty jaką operatorzy wymiany walut doliczają do kursu sprzedaży lub kupna waluty. Okazuje się, że jej rozpiętość może być naprawdę duża i jest zależna od miejsca w którym dokonujemy transakcji. Żeby dowiedzieć się ile wynosi opłata, wystarczy obliczyć spread walutowy. Jeśli nie wiesz, jak wykonać takie działanie przejdź do artykułu: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

Ile wynosi opłata za wymianę waluty w banku, a ile w kantorze?

Spread walutowy w banku może wynieść nawet 7,4%. W kantorach stacjonarnych jest nieco mniejszy i średnio wynosi około 2,4%. Jednak najwęższy spread walutowy spotkamy w kantorach internetowych. Uśrednione statystyki mówią o tym, że w tego typu platformach wymienimy walutę ze spreadem na poziomie 0,6%. Między inny wymiana euro z tak niskim spreadem jest możliwa w serwisie kantoronline.pl. 

Kantor internetowy – co to jest?

Kantor internetowy jest platformą do wymiany waluty w sieci. Może z niego skorzystać każdy. Rejestracja jest bezpłatna, a opłaty za wymianę waluty są najniższe na rynku wymiany walut. Pierwsze kantory internetowe powstały blisko dekadę temu. Nie jest więc to rozwiązanie nowe. W rozwinięciu kantorowych biznesów online pomogła w dużej mierze ustawa antyspreadowa, która weszła w życie w 2011 roku. Dzięki niej osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach mogły go spłacać frankami zakupionymi nie tylko w banku, ale także w kantorach. Dzięki kantorom online oszczędności kredytobiorców w obcej walucie zaczęły rosnąć.

Czy potrzebne jest konto walutowe?

Żeby móc swobodnie korzystać ze środków wymienionych w kantorze internetowym, warto założyć konto walutowe. Na rynku jest wiele bardzo atrakcyjnych ofert kont walutowych. Im częściej korzystamy z zagranicznych walut, tym bardziej będzie dla nas opłacalne złożenie takiego konta. Łatwo można znaleźć konto walutowe, którego prowadzenie nic nie kosztuje lub jest bardzo tanie.

Podsumowując

Polski złoty walczy obecnie o utrzymanie trendu wzrostowego, dlatego uzyskanie atrakcyjnego kursu wymiany EUR/PLN jest bardzo ważne. Na szczęście waluta ta jest najpopularniejszą w naszym kraju i możemy liczyć na preferencyjne warunki podczas dokonywania transakcji. Ale żeby uzyskać możliwie  najniższy spread nie tylko dla waluty euro, ale także dla pozostałych walut, warto zarejestrować się w kantorze online i zacząć oszczędzać na swoich transakcjach walutowych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ