Studenci, którzy uczą się weekendami na tygodniu chcą zarobić na życie, na opłaty związane z nauką. Najczęściej w przypadku mężczyzn mówimy o pracy barmana, kelnera czy też ochroniarza. W przypadku kobiet może to być posiada niani do dziecka, opiekunki do osób starszych czy też po prostu sprzątaczki.

 

Umowa podstawą pracy

 

umowa zlecenie studentBardzo dużo osób decyduje się na pracę bez umowy. W takim przypadku nie mamy podstaw do zapłaty. Nie posiadamy nawet żadnego dokumentu potwierdzającego, że faktycznie jesteśmy zatrudnieni. Dodatkowo nie jesteśmy ubezpieczeni. W końcu ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna. Umowa powinna być podstawą każdej pracy. Nieważne jaki mamy zarobek. Dokument ma nam zapewnić ochronę i poczucie bezpieczeństwa.

 

Zlecenie, cenne dla każdego studenta

 

Wiele studentów po prostu decyduje się na rozpoczęcie pracy pod konkretne zlecenie. Na przykład przy malowaniu ścian, układaniu podłóg czy też innej pracy związanej z czynnościami fizycznymi. Takie prace najczęściej występują w konkretnym sezonie. Latem i wiosną można liczyć na zlecenia dotyczące koszenia trawy, budowie czegoś nieskomplikowanego czy też pomoc przy zbiorach. Tymczasem jesienią oraz zimą sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. W przypadku srogiej zimy można liczyć na zlecenie związane z odśnieżaniem osiedli, chodników. Lecz tak naprawdę żadne z takich zajęć nie jest stałe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ