Prowadzisz hotel, masz restaurację, a może jesteś rolnikiem i zajmujesz się uprawą zbóż lub hodowlą drobiu? W zależności od Twoich potrzeb szukasz atrakcyjnego cenowo, ekologicznego sposobu ogrzewania i zasilania energią. A co, gdyby te wszystkie cechy łączyło w sobie jedno paliwo – gaz płynny?
Niewiele paliw takich jak gaz płynny (skroplony), czyli LPG, ma tak wszechstronne zastosowanie dla różnych gałęzi biznesu. Wydajność, niezawodność i możliwość uzyskania kontrolowanych wysokich temperatur powodują, że gaz płynny okazuje się źródłem energii, które coraz chętniej jest wybierane jako sprawdzony sposób ogrzewania w sektorze przedsiębiorstw.
Gaz płynny – sprawdzone paliwo dla rolnika
Wydajne i niezawodne źródła energii to istotna kwestia dla każdego rolnika. Jeśli dodatkowo zajmujesz się suszeniem zbóż, LPG pozwoli nie tylko efektywnie przeprowadzać cały proces, ale, co równie ważne, ekologicznie. Dlaczego? Gaz płynny to nietoksyczne paliwo, które nie zanieczyszcza zbóż, ponieważ podczas spalania uwalnia się przede wszystkim dwutlenek węgla oraz para wodna. Jest przy tym do 5 razy bardziej wydajny w porównaniu do tradycyjnych paliw i zapewnia lepszy odzysk ciepła podczas suszenia. Gaz LPG będzie odpowiedni nie tylko do suszarni, ale także do ogrzewania dużych powierzchni (np. na fermach drobiu) oraz wypalania chwastów.
Gdzie jeszcze poza rolnictwem sprawdza się instalacja zbiornika na gaz płynny? W budownictwie i przemyśle do:
- ogrzewania hal produkcyjnych i magazynów,
- ogrzewania podczas prac na placu budowy,
- cięcia palnikami (stali, metalu),
- do pieców topiących,
- w przemyśle petrochemicznym, papierniczym i motoryzacyjnym.
Wykorzystanie LPG jako wydajnego źródła energii i ciepła pozwala na optymalizację kosztów prowadzenia własnej firmy oraz uzyskania zwrotów z inwestycji.
Dzierżawa zbiornika na gaz – oferta dla przedsiębiorstw
Zamiast kupować na własność zbiornik na gaz, warto skorzystać z wygodniejszego rozwiązania, czyli dzierżawy. Co dzięki niej zyskujesz? Kompleksową obsługę i brak kosztów instalacji zbiornika, które pokrywa dostawca. Poza tym zajmuje się on koncepcją techniczną, przygotowuje dokumentację i przeprowadza instalację zbiornika. Tobie pozostaje wybór rodzaju zbiorników – naziemnych, podziemnych lub zakopcowanych o pojemnościach 2700, 4850 oraz 6400 litrów. W zależności od zapotrzebowania na paliwo oraz wielkości inwestycji możesz postawić pojedynczy zbiornik lub grupę zbiorników, połączonych w baterie.
Koszty ogrzewania gazem LPG dla firm – wygoda i pewność stałej ceny
Co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze ogrzewania gazowego dla swojego biznesu? Na pewno niezawodność, terminowość dostaw, a także możliwość negocjacji opłat za gaz, stała cena i wygodny system rozliczeń. W takiej sytuacji warto poszukać rzetelnego dostawcy LPG, który na każdym etapie współpracy zapewni najwyższą jakość usług. Jeśli zależy Ci na klarownym, stałym systemie rozliczeń, znajdziesz go w ofercie AmeriGas.
Jak przedstawia się w jego przypadku system rozliczeń za gaz płynny? Wystarczy, że zadeklarujesz ilość gazu, jaką chcesz kupić, a dostawca zagwarantuje niezmienną cenę za litr przez dany okres. Możesz również skorzystać z najnowocześniejszego, zautomatyzowanego telemetrycznego systemu rozliczeń. Wyróżnia go:
- bezobsługowy licznik z urządzeniem telemetrycznym,
- zdalne monitorowanie poziomu gazu, zasilającego instalację,
- bieżący przekaz informacji na temat zużycia paliwa do biura obsługi klienta,
- gwarancja niezawodnego i bezpiecznego działania urządzeń zasilanych gazem płynnym na terenie przedsiębiorstwa/gospodarstwa.
Szukasz nowoczesnego źródła ciepła oraz energii? Skontaktuj się z AmeriGas i już dziś wybierz efektywne paliwo gazowe dla swojego biznesu.