Polisa dla dziecka na przyszłość

Pojawienie się potomka na świecie to radosny moment. Najpierw nie możesz napatrzyć się na swój mały cud, potem twoją głowę zaprzątają kwestie związane z karmieniem, spaniem i rozwojem maluszka. Warto nieco wybiec w przyszłość – ani się obejrzysz, a ten mały człowieczek stanie się dorosłym, który zacznie realizować swoje marzenia i plany. Aby mu w tym pomóc, warto jak najwcześniej zainteresować się polisą dla dziecka.

Polisa dla dziecka

Polisa ubezpieczeniowa najczęściej kojarzy nam się z ubezpieczeniem od śmierci lub nieszczęśliwych wydatków. W przypadku dzieci jednak polisa może oznaczać coś zupełnie innego. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje tak zwaną polisę posagową lub oszczędnościową. Co to znaczy i jakie są różnice?

Przede wszystkim polisa działa jak standardowe ubezpieczenie. W zależności od rodzaju i wysokości składek pokrywa koszty pobytu w szpitalu lub oznacza świadczenia pieniężne w sytuacji wypadku lub uszczerbku na zdrowiu. Więcej – część z nich oferuje także korepetytora, który pomoże dziecku nadrobić zaległości w szkole, które powstały wskutek nieobecności spowodowanej chorobą. To oczywiście bardzo ważne – dodatkowe świadczenie może się przydać, a polisa szkolna nie zawsze obejmuje wszystkie wydatki.

Polisa dla dziecka posagowa czy oszczędnościowa poza ubezpieczeniem obejmuje także inną opcję – oszczędności na przyszłość malucha. Składane przez rodziców składki mogą być wypłacone dziecku w określonym momencie – w dniu ukończenia 18, 21 lub 25 lat, w momencie rozpoczęcia studiów czy na przykład w dniu ślubu. Dzięki temu młody człowiek ma pieniądze na start, które przecież w takich okolicznościach są potrzebne najbardziej.

Polisa dla dziecka, czyli ziarnko do ziarnka

Taka polisa dla dziecka to ułatwienie także dla rodziców. O wiele łatwiej jest opłacać co miesiąc małe kwoty na polisę, niż potem nagle wyłożyć większą kwotę. Wiadomo, że o wiele prościej jest oszczędzać pieniądze, jeśli one od razu, automatycznie schodzą z konta. A ponieważ nie można ich wypłacić pod groźbą nieotrzymania dodatkowych ulg, to świetny sposób na oszczędzenie pieniędzy na przyszłość.

Dodatkowo pieniądze składane jako oszczędności często są także oprocentowane. Dzięki temu nawet odkładanie małych kwot z miesiąca na miesiąc może zaowocować naprawdę dużą kwotą. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż składanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

Polisa dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę dla dziecka? Przede wszystkim na zakres umowy. Jakie wypadki i dolegliwości są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym? Na jakie kwoty możesz liczyć? I oczywiście – jakie jest oprocentowanie części oszczędnościowej? W tym wypadku to wszystko ma ogromne znaczenie dla tego, czy polisa dla dziecka jest zwyczajnie opłacalna.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki. Jednym z nich jest właśnie możliwość wypłaty – z czym to się wiąże i jakie koszty trzeba ponieść. Warto także sprawdzić, czy jest jakaś kwota minimalna, która na pewno zostanie wypłacona dziecku. W końcu polisa dla dziecka ma funkcjonować przez wiele lat, warto więc mieć pewność, że maluch otrzyma swoją część pieniędzy na start.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ