rozwód

Rozwód to zazwyczaj bardzo smutne wydarzenie w życiu dwóch dotychczas zakochanych w sobie ludzi. Para, która zawsze uchodziła za idealną, kochała się i wspierała, a nawet doczekała się dzieci, po jakimś czasie decyduje się na rozwód. Powody rozwodów są różne – brak porozumienia, zdrady jednego z małżonków, albo nawet wzajemne, alkoholizm żony albo męża, przemoc fizyczna wobec rodziny. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać z adwokatem Kaliszewskim z kancelarii https://adwokat-kaliszewski.pl/ o rozwodach w Polsce.

Co determinuje Polaków do podjęcia decyzji o rozwodzie?

Jest mnóstwo mniej lub bardziej poważnych powodów, dla których ludzie postanawiają się ze sobą rozstać. W zależności od sytuacji ludzie albo mimo wszystko walczą o swój związek, albo wręcz marzą o rozwodzie, aby móc uwolnić się od człowieka, który zrobił im krzywdę.

Jak rozpocząć proces rozwodowy?

Do rozwodowej rozprawy sądowej każda ze stron potrzebuje adwokata, aby z jego pomocą udowodnić winę jednej ze stron, by wyrok sądu o rozwodzie czy to z winy jednego małżonka, czy bez orzekania o winie mógł się jak najszybciej zakończyć. Tak jak już zostało to powiedziane, wszystko zależy od tego, co było powodem rozwodu, o co prawie byli małżonkowie będą walczyć w kwestii majątku i komu sąd przyzna opiekę nad dziećmi. Zarówno tych, jak i wielu innych kwestii będzie dotyczył wywiad z adwokatem o rozwodach zarówno ze strony powoda, jak i osoby pozwanej.

Bywa i tak, że sąd podczas ogłaszania wyroku w sprawie rozwodowej postanawia o wydaniu decyzji na temat odszkodowania od męża dla żony, albo od żony dla męża, na przykład jeśli uda się udowodnić, że jedna ze stron była tak załamana sytuacją, która doprowadziła do rozwodu i w której oczywiście ona sama jest poszkodowana, że nie była w stanie pracować i zarabiać pieniędzy. Więcej o tym można przeczytać tutaj: https://adwokat-kaliszewski.pl/odszkodowania/

O co ludzie walczą na rozprawach rozwodowych w Polsce?

Prawie byli małżonkowie walczą w sądzie o różne rzeczy, a więc takie sprawy mogą rozstrzygać się albo po jednej rozprawie, po kilku, albo nawet kilkunastu przez kilka lat. Trzeba mieć na to dużo siły, jeśli zamierzamy toczyć z dotychczasowym małżonkiem prawdziwą wojnę. Ale będąc adwokatem trzeba liczyć się z tym, że jest to element jego pracy, która tak naprawdę nigdy nie jest łatwa, ale bardzo pomaga ludziom potrzebującym pomocy z zakresu prawa. Wiadomym jest przecież to, że nie każdy z nas umie poradzić sobie sam z sytuacją, w której się znalazł. Na szczęście mając możliwość uzyskania pomocy prawnej od adwokata nawet z najbardziej negatywnej sytuacji można wyjść obronną ręką.

Czasami z pozoru beznadziejne sytuacje przyjmują nieoczekiwany obrót i wszystko idzie po naszej myśli, abyśmy wreszcie mogli zacząć nowe, szczęśliwe życie. Pomimo tego, że rozwód to przykra sytuacja, czasami paradoksalnie wychodzi nam na dobre.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ