kredyt hipoteczny pod inwestycje

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby zwiększyć swoje dochody? Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest zmiana pracy na lepiej płatną, podniesienie swoich kwalifikacji lub podjęcie pracy dodatkowej. Wszystko to wiąże się jednak z tym, że musimy poświęcić sporo czasu i energii, a efekty nie zawsze są współmierne do włożonego wysiłku. Dobrym sposobem na pomnożenie swojego majątku są inwestycje. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy oszczędności, które są wystarczające na pokrycie kosztów inwestycji?

Kredyt hipoteczny – co to?

Odpowiedzią na postawione we wstępie pytanie jest kredyt hipoteczny. Ten produkt bankowy wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości, którą bank ma prawo przejąć w sytuacji, gdy kredytobiorca zalegałby ze spłacaniem comiesięcznych rat. Kredyty hipoteczne to bardzo szeroki temat, który warto zglebić z różnych powodów. Na takie zobowiązanie decydują się bowiem nie tylko osoby, które planują inwestycje, ale przede wszystkim ludzie, którzy marzą o własnym domu lub mieszkaniu. Wiele informacji związanych z tym produktem finansowym można znaleźć w sieci, jak wziąć kredyt hipoteczny radzą poradniki internetowe, np. kredyt-na-bank.pl.

Aby wziąć kredyt hipoteczny pod inwestycje musimy złożyć odpowiedni wniosek do banku. Niezbędne jest też posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej oraz środków na pokrycie wymaganego wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny a inwestycje

Większości osób kredyt hipoteczny kojarzy się z zakupem swojego własnego mieszkania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupiona nieruchomość stała się inwestycją. Mieszkania zakupione pod wynajem mogą stanowić źródło dochodu pasywnego. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego może nam umożliwić zakup pierwszej nieruchomości, która zacznie przynosić zysk i pozwoli na dalsze inwestowanie. W teorii taki plan brzmi świetnie, jednak w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się realiom panującym na rynku nieruchomości.

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach ceny nieruchomości nieubłaganie rosły, jednak niektórzy znawcy twierdzą, że pandemia covid-19 może nieco zahamować, lub wręcz odwrócić ten trend. Trudno przewidzieć przyszłość, jednak biorąc pod uwagę aktualny poziom inflacji, można założyć, że nawet w przypadku niewielkiego spadku cen nieruchomości, zakup mieszkania pod inwestycje będzie lepszą lokatą kapitału niż trzymanie go np. na lokacie lub koncie oszczędnościowym.

W co inwestować?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należałoby przeprowadzić szczegółową analizę rynku, a mimo to nadal istniałoby spore ryzyko, że spodziewane zyski nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. Osoby, które planują rozpocząć inwestowanie, powinny stale przyglądać się sytuacji gospodarczej w kraju. Oczywiście jest to trudne zadanie, dlatego warto sprawdzić, w co inwestują inni, gdyż może nas to naprowadzić na właściwy trop. Wśród popularnych i jak dotąd opłacalnych inwestycji można wyróżnić:

– obligacje skarbowe,

– nieruchomości,

– akcje firm notowanych na giełdzie,

– metale szlachetne, drogocenne kruszce,

– kryptowaluty,

– nowe technologie.

Oczywiście nikt nie zapewni nam stuprocentowej pewności, że wkładając pieniądze w którąkolwiek z tych dziedzin, nie poniesiemy straty, jednak nie ma zysku bez ryzyka.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ