kredyt hipoteczny

Rynek nieruchomości to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Rosnąca inflacja i coraz większe problemy mieszkaniowe sprawiają, że wiele osób szuka sposobów na zamrożenie kapitału. A jednym z najlepszych jest kupno nieruchomości. Aby to uczynić nie jest potrzebna gigantyczna ilość gotówki – żeby kupić mieszkanie czy dom pod inwestycję, wystarczy wziąć kredyt.

Jak inwestować w nieruchomości na kredyt?

Aby kupić nieruchomość nierzadko potrzebna jest dodatkowa gotówka. Mało kto może pozwolić sobie na kupno mieszkania – dlatego bardzo wiele osób bierze na mieszkanie kredyt hipoteczny. Jeśli chcemy kupić mieszkanie z myślą o jego wynajmie, taka inwestycja z pewnością nam się zwróci. Warto jednak zadbać o dobre warunki kredytu hipotecznego, aby nie przepłacić. Kredyt hipoteczny w artykułach na Top-kredyty opisany jest dokładnie – zapoznanie się ze specjalistyczną wiedzą pomoże Ci rozeznać się na rynku i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Należy pamiętać, że w przypadku wynajmu będziemy obciążeni kosztami związanymi z remontem, jednak pieniądze z tego tytułu w dużej mierze zrekompensują te koszta.

Wybierając opcję kredytu na mieszkanie pod inwestycję w przypadku wynajmu dobrze jest także mieć świadomość, że nie każda osoba może chcieć wynajmować mieszkanie obciążone hipoteką – krótkoterminowy wynajem nie powinien jednak sprawiać takich trudności.

Jak w inny sposób inwestować w nieruchomości na kredyt? Być może dobrym pomysłem będzie otworzenie agroturystyki lub wynajem nieruchomości pod biura – tutaj jednak należy zapoznać się z wszelkimi regulacjami dotyczącymi prowadzenia biznesu.

Czy inwestycja w nieruchomości na kredyt jest opłacalna?

Obecnie kredyt jest dla wielu osób jedynym rozwiązaniem, aby kupić nieruchomość. Ponieważ samo spłacanie kredytu wiąże się ze sporymi kosztami, wynajem jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż kredyt niejako „spłaca się sam”. Czynsz za mieszkanie to w dużej mierze kwestia miejsca – jednak w większości przypadków miesięczne przychody z tytułu najmu nieruchomości są równe lub przewyższają niejedną pensję (na pewno oscylują wokół najniższej krajowej).

Aby zająć się najmem lub innym rodzajem inwestycji w nieruchomości, na pewno należy być przygotowanym na wiele procedur, i włożyć w sprawę wiele energii. Ostatecznie jednak jest to całkiem opłacalne działanie – zwłaszcza dzisiaj.

Ile oszczędności trzeba mieć, aby zainwestować w nieruchomość?

Żeby zainwestować w nieruchomość, trzeba w pierwszej kolejności ją kupić – a ceny, jak wiemy są bardzo wysokie. Żaden bank nie udzieli nam kredytu bez wkładu własnego, który obecnie wynosi 20 procent kwoty całego mieszkania. Przy założeniu, że interesująca nas nieruchomość, przykładowo w centrum średniej wielkości miasta będzie kosztować 400 tysięcy złotych, musimy dysponować kwotą 80 tysięcy złotych. Nie jest to wcale mało, jednak taka kwota jest możliwa do zebrania w ciągu kilku lat.

Warto także pamiętać o programach, jakie oferuje miasto dla mieszkańców, takich jak mieszkania komunalne. Po określonym w regulaminie czasie można takie mieszkanie wykupić po preferencyjnej cenie a następnie sprzedać znacznie drożej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ