Czym zajmuje się doradca podatkowy? Jak wybrać odpowiedniego doradcę, aby zwiększył nasze zyski i dobrze zajął się firmą?

Współcześnie doradca podatkowy uznawany jest za bardzo modny zawód. Osoby chcące zostać doradcami muszą ukończyć odpowiednie studia, przejść szkolenia oraz odbyć minimum dwuletnią praktykę w biurze rachunkowym. Zostanie doradcą podatkowym to najlepsze rozwiązanie dla osób lubiących stale poszerzać swoją wiedzę i uczyć się nowych metod, zasad, norm prawnych.

Obecnie ciężko jest znaleźć dobrego doradcę podatkowego, który fachowo zajmie się naszą firmą. Wielu z nich uważa, że jak już ma pracę nie musi się dodatkowo rozwijać, to jest największy błąd, jaki mogą popełnić. Prawo stale ulega zmianie, wprowadzane są nowe ustawy, progi podatkowe oraz wiele istotnych norm, które znacząco mogą wpływać na funkcjonowanie naszej firmy. Dlatego też warto wybierać najlepszych i nastawionych na rozwój doradców podatkowych. Właśnie takie osoby można znaleźć w biurze rachunkowym Bilans z Poznania.

Biuro rachunkowe Bilans z Poznaniu – oferta

Biuro rachunkowe w Poznaniu działa od wielu lat na rynku i posiada rzesze zadowolonych klientów. Więcej informacji odnośnie oferty biura można dowiedzieć się na bilans Poznań. Biuro chętnie obsługuje firmy z przeróżnych branż i sprowadza ich na właściwe tory. Zatrudnia wykwalifikowanych oraz stale szkolonych księgowych i doradców. Potrafią oni zająć się każdą firmą, niezależnie od jej stanu, branży oraz stopnia rozwoju.

Doradca podatkowy Poznań opiekuje się i dba o właściwie prowadzoną dokumentację firmy. Głównie zajmuje się szeroko pojętym rozliczaniem spraw podatkowych. Oblicza miesięczne składki na podatek dochodowy. Sporządza i wysyła elektroniczne deklaracje podatkowe CIT, PIT i VAT. Na życzenie klienta uczestniczy w postępowaniach kontrolnych oraz reprezentuje firmę w urzędach i sądach. Każdy doradca podatkowy Poznań musi szczegółowo poznać prowadzoną firmę. Najlepiej, jak przeprowadzi wywiad z pracownikami oraz zorientuje się, w jakim stylu zarządzana jest firma. Dzięki tej wiedzy będzie mógł opracować najlepsze formy rozliczania dla firmy, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania i wskaże potencjalne zagrożenia finansowe.

Jakie korzyści osiągniesz, dzięki dobremu doradcy podatkowemu?

Wykwalifikowany i skutecznie działający doradca podatkowy Poznań zajmie się obliczaniem miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy, które musi opłacić Twoja firma. Zgodnie z prawem cyklicznie wyliczy podatek i doradzi Tobie różne sposoby na jego zmniejszenie. Doradca pomoże Ci również uzyskać i złożyć podpis elektroniczny, dzięki któremu nie będziesz częstym gościem urzędu skarbowego. Wystarczy, że wyślesz sporządzone przez doradcę deklaracje podatkowe za pomocą poczty elektronicznej. Podpowie Ci także odpowiednio sporządza się każdą deklarację podatkową oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Doradztwo podatkowe pozwoli Ci również czuć się bezpiecznie podczas kontroli urzędów administracji publicznej. Twój doradca podatkowy będzie razem z Tobą przy wszystkich postępowaniach kontrolnych, dzięki temu nie będziesz musiał się stresować i godnie zaprezentujesz działania swojej firmy. Dodatkowo doradca może reprezentować Twoją firmę przed innego rodzaju instytucjami społecznymi. W takich sytuacjach to właśnie on przygotuje pełną dokumentację Twojej firmy i zajmuje się jej zaprezentowaniem. Decydując się na reprezentację w urzędzie uzyskasz poczucie spokoju i pewność, że wybrane przez Ciebie biuro rachunkowe wykonuje swoje obowiązki rzetelnie i należycie. Nie będziesz musiał obawiać się codziennych problemów podatkowych, otrzymasz komfort w aspekcie prawno-podatkowym i przede wszystkim uchronisz się przed odpowiedzialnością karno-skarbową np. za złe rozliczanie podatkowe.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ