Jak powszechnie wiadomo, pomnażanie pieniędzy to niełatwe zadanie. Inwestowanie, jako jeden ze sposobów osiągnięcia tego celu, również nie jest proste. To nie znaczy jednak, że jesteśmy skazani na zgadywanie i niepewność. W inwestowaniu pieniędzy pomoże nam racjonalna strategia inwestycyjna.

Inwestowanie pieniędzy to sprawdzony sposób pomnażania środków i to dla każdego. Nie wolno dać się przestraszyć statystykom, wynikom i niełatwemu do rozszyfrowania słownictwu. Jeśli myślimy o inwestycji w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych, powinniśmy przyjrzeć się kilku prostym zasadom, które pomogą nam nie pogubić się na rynku kapitałowym oraz wskażą bezpieczny port dla naszych pieniędzy.

Przede wszystkim – spokój. Nie wolno ulegać emocjom, modom oraz… krzykliwym mediom. Musimy wiedzieć, po co inwestujemy, co chcemy uzyskać i w jakim czasie. Żadnej decyzji związanej z inwestowaniem nie wolno podejmować w emocjach lub pod wpływem, często dobrze życzących, znajomych. Wszelkie ruchy powinniśmy omawiać z naszym doradcą z TFI. Oczywiście nie zwalnia nas to z uważnego śledzenia wyników spółek, ale powinniśmy pamiętać, że każdy spadek to szansa, a każdy wzrost to nowe możliwości.

Ponadto w inwestowaniu pomoże nam również odpowiednio dobrana i starannie zaplanowana strategia inwestycyjna. Jeśli inwestuję, aby za rok kupić nowy samochód – powinienem dobrać do tego celu odpowiednią strategią. Mam tylko rok na osiągnięcie celu, zatem z pewnością będę spoglądał w kierunku bardziej ryzykownych funduszy, ale przynoszących większy zysk. Nie wolno jednak zapomnieć o dywersyfikacji naszych środków – wpłacanie wszystkich pieniędzy tylko na jeden fundusz to ryzyko straty, które jest zbyt wysokie. Część środków należy zainwestować gdzie indziej, aby wypadku straty na jednej rynku, mieć szanse zarobić w innym. Dlatego jeśli decydujemy się na fundusz akcyjny, to część pieniędzy zainwestujmy w fundusz akcyjny inwestujący na przykład w spółki technologiczne, a drugą część w spółki z rynków wschodzących.

Inwestowanie pieniędzy nigdy nie było prostym zadaniem, ale jest duża szansa, że odpowiednia strategia przyniesie zysk w wyznaczonym czasie.

Sprawdź też: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ