Jak działa Google Pay?

Płatności bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu ludzi. Dzięki nim nie trzeba martwić się o gotówkę, szukać drobnych czy też stać w kolejce do bankomatu. Oprócz standardowych płatności kartami kredytowymi i debetowymi, pojawiły się kolejne ciekawe udogodnienia i systemy. Przykładem są płatności Google Pay.

Dzięki wspomnianemu wyżej systemowi, istnieje możliwość dokonywania płatności z wykorzystaniem smartfona lub urządzenia smartwatch. Wystarczy zbliżyć takie urządzenie do terminala, aby dokonać płatności zbliżeniowej. Warto zaznaczyć, że system Google Pay jest dostępny w Polsce od 2016 roku, jednak był on dostępny tylko w kilku bankach. Aktualnie funkcjonalność ta jest dostępna w praktycznie wszystkich polskich instytucjach bankowych. System ten umożliwia dokonywanie płatności on-line oraz w stacjonarnych sklepach wyposażonych w terminale obsługujące płatności zbliżeniowe.

Google Pay w telefonie – jak to działa?

System Google Pay charakteryzuje się bardzo dużą wygodą i intuicyjnością. Płatności zbliżeniowe wykonywane przy pomocy telefonu są znacznie szybsze w porównaniu z takimi samymi płatnościami robionymi kartą (nie trzeba wyjmować portfela i szukać karty). Wystarczy wybudzić telefon (nie trzeba go odblokowywać) i przyłożyć go do terminala. Po krótkiej chwili na ekranie telefonu pojawi się informacja potwierdzająca wykonanie transakcji.

System Google Pay na terenie Polski

Aktualnie, system Google Pay jest dostępny dla klientów wielu polskich banków. Dzięki tej aplikacji, istnieje możliwość podłączenia kart kredytowych oraz debetowych Mastercard oraz Visa. Na początku system ten nosił nazwę Android Pay i został on wprowadzony w wybranych bankach 16 listopada 2016 roku. Nazwa Google Pay jest stosowana od 8 stycznia 2018 roku, a marka ta stanowi połączenie różnych systemów, takich jak Android Pay oraz Google Wallet.

Warto zaznaczyć, że do Google Pay istnieje możliwość dodania nie tylko kart debetowych i kredytowych, ale również kart podarunkowych i lojalnościowych. Dane karty płatniczej można zapisać w Google Pay za pomocą przeglądarki Chrome. Warto też dodać, że nie ma żadnego limitu kart dodawanych do systemu. Ważne natomiast, aby były to karty plastikowe, a nie wirtualne.

Jak korzystać z Google Pay?

W przypadku korzystania z Google Pay w telefonie, należy pobrać aplikację i ją skonfigurować. Więcej informacji na temat konfigurowania można znaleźć na stronie Google. Następnie należy skorzystać z zakładki „Karty” i wybrać „+”, aby dodać kartę. Wystarczy wpisać dane karty lub zrobić jej zdjęcie. Po pozytywnej weryfikacji przez bank, można płacić zbliżeniowo przy pomocy telefonu.

Warto zaznaczyć, że system Google Pay jest skutecznie chroniony przed wirusami oraz atakami hakerskimi, dzięki stosowaniu nowoczesnych metod zabezpieczających. Na szczęście obsługa całego systemu jest bardzo łatwa i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć z nią większych problemów. Dodatkową zaletą jest fakt, że w Internecie można znaleźć wiele instrukcji na temat instalacji, konfiguracji i korzystania ze wspomnianego systemu płatności.

Więcej o Google Pay: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/bankowosc-elektroniczna/google-pay

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ