Pożyczka pozabankowe online - na co zwracać uwagę

Pożyczki pozabankowe online to coraz bardziej dynamicznie rozwijająca się branża instrumentów finansowych, które pozwalają szybko zdobyć dodatkowe środki na bardzo różne cele. Skrócony czas oczekiwania, uproszczone formalności, niższy próg dochodowy – wszystkie te elementy sprawiają, że klienci coraz częściej korzystają z pożyczek online bez zaświadczeń zamiast z kredytów bankowych. Czym jednak pożyczki pozabankowe różnią się między sobą?

  1. Ile możesz pożyczyć?
  2. Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń – okres kredytowania
  3. Koszty pożyczki online bez zaświadczeń

Ile możesz pożyczyć?

Pożyczki pozabankowe online wielu osobom kojarzą się nadal z chwilówkami. Mimo iż niezaprzeczalnie ich pojawienie się było naturalnym etapem rozwoju chwilówek, to od tych pierwotnych ofert pod wieloma względami się różnią. Przede wszystkim chodzi o kwoty, jakie można pożyczyć. W przypadku chwilówek górna granica oscylowała w przedziale 2000-3000 złotych. W tej chwili pożyczki online na konto to szansa na otrzymanie kwoty nawet 25 000 złotych. Większość pożyczkodawców proponuje jednak pożyczki do 10 000 złotych, najczęściej zaś oferty pożyczek online bez zaświadczeń oscylują w granicach 7000 – 8000 zł. Jeśli potrzebujesz nieco większego „zastrzyku” pieniędzy, warto zwrócić uwagę na kilka konkretnych ofert i na początku właśnie pod tym kątem filtrować rynek. Jeśli interesują cię pożyczki pozabankowe na konto do 7000 zł, możesz przyjąć zupełnie inne kryterium selekcji ofert, ponieważ to wymaganie spełni większość pożyczkodawców.

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń – okres kredytowania

Drugim ważnym kryterium selekcji ofert jest oczywiście okres, na jaki można rozłożyć pożyczkę. Pożyczki online bez zaświadczeń udzielane są na 30 dni, 2 miesiące, kilkanaście tygodni, rok, dwa lata – wszystko zależy od oferty, zdolności pożyczkowej oraz oczekiwań klienta. Tutaj ponownie, jeśli zależy ci na jak najdłuższym okresie kredytowania, to właśnie ten parametr uczyń podstawą pierwszego wyszukiwania. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na kilka miesięcy, zwróć uwagę przede wszystkim na inne parametry.

Koszty pożyczki online bez zaświadczeń

Pożyczki online na konto różnią się przede wszystkim kosztami, jakie musi ponieść pożyczkobiorca. Ponieważ większość osób zainteresowana jest standardową pożyczką do roku na około 5000-8000 złotych, to właśnie w obszarze tego typu ofert pojawia się największa konkurencja. Porównując pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń, należy więc zwrócić uwagę na:

  • wysokość odsetek
  • RRSO
  • opłaty dodatkowe
  • koszty ewentualnego wymaganego ubezpieczenia.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ