Od dnia wejścia naszego kraju do struktur wspólnoty europejskiej sukcesywnie zwiększa się liczba rodaków podejmujących zatrudnienie poza granicami polski. Najczęściej wybieramy emigrację zarobkową w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Irlandii i Niemczech. Cenimy pracę za granicą nie tylko w powodów czysto finansowych, ale także z racji tak odmiennej od naszej kultury pracy obowiązującej w krajach europejskich.
Jednakże, pomimo że coraz częściej pracujemy za granicą to kredyty hipoteczne, konsolidacyjne oraz gotówkowe nadal bierzmy w Polsce. Składa się na to kilka zmiennych między innymi znajomość banków w kraju czy możliwość dokładanego zapoznania się z dokumentami w ojczystym języku. Czyli mówiąc najprościej, chcemy wiedzieć, od kogo pożyczamy i na jakich zasadach.
Jaki bank daje kredyty dla pracujących za granicą?
Wiele instytucji finansowych działających na terenie naszego kraju stwarza możliwość uzyskania finansowania osobom, które na co dzień pracują poza jego granicami. Nie ma znaczenia czy jest to czasowa emigracja zarobkowa, czy ktoś planuje pozostać w innym kraju na stałe. Jednakże samodzielne wyszukanie odpowiedniej dla nas oferty kredytowej może być nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne, szczególnie jeśli musimy specjalnie w tym celu pojawić się w Polsce. Jednak jest na tę bolączkę proste rozwiązanie. Należy podjąć współpracę z wykwalifikowanym doradcą kredytowym Aconto, który nas wyręczy.
Doradca stanowi nieocenioną pomoc dla każdego, kto poszukuje kredytu w Polsce, a pracuje za granicą. Sprawdzi on wszystkie dostępne na rynku możliwości. Dopasuje rozwiązania tak, abyśmy spełniali wymagania instytucji finansowej, ponieważ dzięki temu uzyskanie pożyczki będzie miało większą szansę powodzenia. A następnie przeprowadzi nas przez cały wszystkie formalności. Coraz częściej zdarza się, że wszystko można załatwić telefonicznie oraz e-mailowo więc tym bardziej warto mieć tutaj na miejscu swojego doradcę kredytowego.
Najczęstsze wymagania w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą:
- Umowa o pracę lub kontrakt przetłumaczony na język polski. Jednakże z decyzją o tłumaczeniu należy się wstrzymać do chwili kiedy mamy już pozytywną odpowiedź instytucji finansowej. Tłumaczenie jest kosztowną inwestycją, więc nie warto robić go niepotrzebnie.
- Zaświadczenie o dochodach sporządzone na druku konkretnego banku – dostępne są druki po angielsku.
- Pozwolenie na pracę w miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy.
- Historia kredytowa z innego kraju, jeśli takową posiadamy. Polskie banki nie mają dostępu do takich raportów, więc należy wyciągnąć je samodzielnie.
Jak widać, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, otrzymanie kredytu w Polsce, podczas kiedy pracujemy za granicą, jest możliwe. Jednak należy podejść do tego „z głową”. W innym wypadku możemy narazić się na niepotrzebne koszty oraz stres, który nikomu nie jest potrzebny. Dlatego też rekomendujemy współpracę z doświadczonym doradcą kredytowym, ponieważ to jedyne rozsądne rozwiązanie dla każdego, kto szanuje swój czas.