Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Często pierwsze, własne mieszkanie jest wyczekane, wytęsknione. Często to, co powstrzymuje nas przed jego zakupem to brak gotówki. I tu pojawia się opcja kupna mieszkania na kredyt.

Bardzo wiele osób wybiera taką właśnie drogę. Z drugiej strony nie brakuje osób, które wolą odkładać gotówkę i poczekać aż stać ich będzie na zakup mieszkania na bez kredytu.

Zatem z kredytem czy bez? Oto kilka podpowiedzi.

Kupno mieszkania za gotówkę jest najlepszym rozwiązaniem. Pod warunkiem, że taką gotówką dysponujesz. Minus jest taki, że możesz pozwolić sobie na wybór mieszkania w tej kwocie którą masz, dodatkowo przewidzieć odpowiednią część budżetu na remont bądź wykończenie mieszkania (gdy jest mowa o nowym lokalu). Bardzo ważne jest więc dobre oszacowanie. Część osób chce zamieszkać w pełni wykończonym, wyposażonym mieszkaniu, inni chcą jak najszybciej być na swoim, nawet kosztem wykańczania reszty mieszkania w późniejszym czasie. Ile ludzi tyle opinii na ten temat – dlatego każdy powinien wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie.

To samo dotyczy kredytu. Wiele osób nie dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy by pozwolić sobie na zakup mieszkania. Z drugiej strony nie chcą odkładać przez kolejne kilkanaście lat, tymczasem płacąc obcej osobie za wynajmowane mieszkanie. Wtedy opcja kredytu rzeczywiście wydaje się być rozsądniejsza. Lepiej spłacać raty kredytowe niż co miesiąc ponosić koszty wynajmu mieszkania, które nigdy nie będzie naszą własnością.

Z kredytem sprawa jest o tyle skomplikowana, że nie każdy posiada zdolność kredytową. Jest to bariera, która może zburzyć plany o szybkim zakupie własnego mieszkania. W takiej sytuacji konieczna może być zmiana pracy na taką, która podniesienie naszą wiarygodność w oczach banku.

Mieszkanie na kredyt to dobre rozwiązanie dla osób, którzy nie chcę lub nie mogą czekać na kupno mieszkania, a więc np. w sytuacji gdy pojawia się nowy członek rodziny, gdy nie chcemy wynajmować mieszkania lub nie możemy bo właściciel rozwiązał umowę itp.

Obecnie zdecydowana większość mieszkań jest kupowana na kredyt. Co wynika z faktu, że cenimy sobie wygodę i komfort i chcemy być na swoim. Z drugiej strony coraz lepsze zarobki umożliwiają nam branie kredytów, a te z kolei realizację marzeń o wymarzonym m.

Jeśli i Ty szukasz mieszkania wpisz w Google frazę deweloperskie mieszkania Rzeszów i znajdź swoje wymarzone m.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ