Najlepsze oprogramowania sklepu internetowego

Najważniejszym i jednym z pierwszych wyborów podczas tworzenia sklepu internetowego jest wybranie idealnej dla siebie platformy. Decyzja o wyborze oprogramowania jest kluczowa, ponieważ będzie mieć długofalowy wpływ na nasze przedsięwzięcie, a chcąc uczynić nasz sklep opłacalnym wybór powinien paść na skrypt, który cechuje się wysoką funkcjonalnością. Jakie oprogramowanie wybrać? O tym kilka słów poniżej.

Magento, jako najbardziej zaawansowany skrypt

Oprogramowanie Magento jest oprogramowaniem typu open source, które pozwala na otwarcie sklepu każdej wielkości, dlatego też jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Nie bez powodu – Magento posiada wiele możliwości związanych z obsługą sprzedaży, analizą danych i raportowaniem, można więc powiedzieć, że zakres funkcjonalności jest naprawdę mocno rozbudowany, dzięki czemu łatwiej prowadzić jest działania marketingowe. System można poszerzyć o dodatkowe funkcje, dzięki wspomagającym modułom, co również jest zaletą systemu. Magento umożliwia także prowadzenie kilku sklepów z jednego miejsca i w porównaniu do niektórych konkurencyjnych platform jest łatwiejszy do optymalizacji pod kątem pozycjonowania. Użytkownicy Magento rozlokowani są na całym świecie, dlatego w razie problemów technicznych można liczyć na ich wsparcie. Faktem jest, że założenie sklepu na Magento, uwzględniając wszystkie jego elementy jest wymagające, dlatego warto zlecić to zadanie specjalistom, a mając już gotowy system, opanowanie zarządzania systemem sprzedaży zapewni dużo możliwości.

Intuicyjny i łatwy w obsłudze PrestaShop

PrestaShop sprawdzi się w obsłudze małych i średnich sklepów internetowych, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Dedykowane moduły pozwalają rozbudować możliwości sklepu, choć i standardowa wersja sklepu charakteryzuje się niezłą funkcjonalnością, jak np. pozycjonowanie pod wyszukiwarki internetowe. PrestaShop nie jest pozbawiony wad. Duża ilość produktów na stronie spowalnia ładowanie się sklepu, dlatego chcąc mocno rozbudować swój sklep najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana skryptu.

Uruchom sprzedaż na istniejącej już stronie, dzięki WooCommerce

WooCommerce jest rozszerzeniem (lub po prostu wtyczką) do WordPressa, którego zadaniem jest przekształcenie naszej gotowej strony w sklep internetowy. A to z pewnością zaleta, ponieważ to zaledwie kilka kliknięć na istniejącej już stronie. Setki dodatkowych wtyczek pozwolą na rozszerzenie funkcjonalności Twojego sklepu, a z uwagi na swoją popularność wsparcie znajdziesz zarówno w social media, jak i u ekspertów WordPressa.

Wybór platformy zależny od upodobań

Oczywiście, możemy zdecydować się na skorzystanie z platformy, która przyda się „na teraz”, ponieważ uruchamiamy niewielki sklep i nie jest nam potrzebna większa. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze potrzeby. Warto jednak wybiec myślami w przód, każdy przecież w planach zakłada rozwój, dlatego warto zastanowić się nad platformą Magento, która mimo swojej złożoności w tworzeniu jest najbardziej opłacalna.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ