Inwestycja w wino

Inwestycje kojarzą nam się dzisiaj przede wszystkim z bankowością. Uciekamy nieraz od tego problemu, wybierając dla swoich oszczędności wygodne konta oszczędnościowe. Boimy się mnóstwa papierów, wypełniania dokumentów, konieczności zapoznania się z wieloma terminami. Abstrahując od tego, że inwestowanie na lokatach, w obligacje, fundusze inwestycyjne finansowanie projektów czy nawet gra na giełdzie wcale nie są takie trudne, to warto wiedzieć, że dzisiaj istnieje cały świat inwestycji alternatywnych. Jakich?

Zacznijmy od tego- co to są właściwie inwestycje alternatywne? Czym one się zajmują? Odpowiedź brzmi- praktycznie wszystkim, jednak zazwyczaj polegają na inwestycji w jakieś artukuły np. komiksy, wina, dzieła sztuki. Zazwyczaj też, w przeciwieństwie do inwestycji na giełdzie, są to przedmioty istniejące fizycznie. Zatem oczywiście ich wartość może spaść i możemy stracić, jednak raczej nie spadnie ona do zera i nie stracimy wszystkiego.

Ciekawą inwestycją, zdobywającą ostatnio coraz większą popularność, jest inwestycja w wino. Może ona być bardzo opłacalna, jednak nie nadaje się dla każdego. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba mieć początkowy kapitał i nie może on być bardzo mały- zakup win i koszty jego przetrzymywania wcale nie są tak tanie. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że zyski będziemy mieć raczej dopiero po pewnym czasie.

W tym momencie warto odpowiedzieć na pytanie- jak właściwie wygląda taka inwestycja w wino? Przede wszystkim- na skupowaniu starych win albo nowych, ale z małych winnic, rzadkich szczepów winogron, limitowanych edycji itp. Następnie takie wina trzymamy pewien czas, aż ich wartość wzrośnie, albo też sprzedajemy od razu.

Od czego zależy cena rynkowa wina? Od marki, wielkości produkcji, miejsca pochodzenia i producenta oraz od rocznika. Wiele osób w tym momencie pomyśli, że trzeba zatem koniecznie inwestować w drogie, rzadkie wina z ubiegłego stulecia. Rzeczywiście jest to najbardziej popularny typ inwestycji, jednak możemy również zakupić młodsze wina,których wysoką cenę tworzy np. miejsce pochodzenia.

Generalnie inwestycje w wina są bezpieczne i generują duże zyski, jednak trzeba posiadać także odpowiedni kapitał na początek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ