Jak grać na giełdzie?

Giełda- to marzenie wielu osób. Chcemy sprawdzić się, poczuć emocje z tym związane, wygrać. Jednak, aby osiągnąć sukces na giełdzie, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. W jaki sposób?

Na początek trzeba rozważyć, czy nasze oszczędności w ogóle na to pozwalają. Generalnie da się inwestować sumę poniżej 1000 zł, jednak nie jest to łatwe, a zyski będą znikome. Ponadto trzeba spojrzeć, czy suma, którą zaoszczędziliśmy nie jest bardziej potrzebna gdzieś indziej np. czy nie musimy naprawić samochodu, kupić laptopa, czy kupić inne artukuły do domu itp.

Następnie warto sobie zadać pytanie, po co chcemy grać na giełdzie, ile chcemy zyskać i ile jesteśmy w stanie stracić. Jeśli chcemy zagrać, aby wydostać się z długów czy zarobić na bieżące potrzeby, nie możemy sobie pozwolić na utracę czegokolwiek, to niestety giełda nie jest najlepszym wyborem.

Jednak jeżeli już przeszliśmy przez te decyzje i nadal chcemy zagrać to na początek warto jeszcze spróbować swoich sił w wirtualnym świecie. Dzisiaj dostępnych jest wiele programów i gier, które symulują giełdę. Dzięki takim programom poznamy lepiej ten świat.

Następnym krokiem jest już założenie konta maklerskiego. Tu mamy kilka parametrów, na które na pewno trzeba zwrócić baczną uwagę. Oczywiście możemy skorzystać z oferty naszego banku, jednak dobrze jest porównać oferty prowadzone przez różne banki. Przede wszystkim zatem warto podczas takiego porównywania zwrócić uwagę na roczny koszt prowadzenia rachunku, koszty otwarcia rachunku, wysokość prowizji za sprzedaż i kupno akcji, minimalną prowizję, koszt przelewu środków na nasze konto i czy wolne środki na koncie maklerskim są oprocentowane.

Następnym krokiem jest już wkroczenie na giełdę i wybór akcji. Te należy wcześniej przebadać. Na początek należy wiedzieć, że niska cena akcji wcale nie mówi nam o tym, że dana akcja jest tania. Tanie akcje to te, których obecny kurs jest niższy w porównaniu do rocznego maksimum- trochę jak dobry płaszcz na wyprzedaży. Następnie- nie warto kupować akcji, które w przeciągu ostatniego miesiąca przynosiły straty.

A później zaczyna się gra!

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ