Jak dorobić do pensji?

Wielu z nas pensje nie zadowalają- niestety jest to częsta sytuacja. Zastanawiamy się zatem, w jaki sposób można uzyskać coś więcej- w końcu każdy z nas chciałby móc korzystać z życia. Wyjazdy, dobre ubrania, ciekawe wakacje, nowy samochód- to nie są wcale odosobnione marzenia. Ma je bowiem praktycznie każdy z nas. Jak zatem dorobić do pensji, by móc sobie pozwolić na ich realizację?

Przede wszystkim należy się zastanowić, czy nie uda nam się gdzieś zatrudnić na dodatkowe np. pół etatu. Wbrew pozorom naprawdę w wielu zawodach jest to możliwe. W przypadku, w którym mamy pracę państwową np. jesteśmy fizjoterapeutami warto zastanowić się nad otwarciem prywatnej działalności.

Generalnie, obok pracy, praktycznie każdy z nas ma jakieś swoje hobby, coś, co naprawdę lubi i umie robić. Można zatem zastanowić się, czy nie damy rady na tym swoim hobby zarabiać. Jeśli np. do tej pory lubiliśmy sobie wędkować, to może warto dać ogłoszenie, że nauczymy wędkarstwa kogoś, kto chciałby wejść w ten świat i spróbować. My bardzo często przejmujemy jakieś hobby np. żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo, myślistwo od rodzin albo w szkole czy w czasach studenckich i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak trudno później dorosłemu człowiekowi zająć się danym hobby. Bardzo opłacalne są również wszelkie zainteresowania artystyczne. Sprzedaż zdjęć, obrazów, grafik, granie na weselu- na tym na pewno dorobimy.

Następnie warto się zastanowić, czy z czegoś nie możemy dawać korepetycji- tu także popyt jest dość duży, Następnym pomysłem są tłumaczenia. Jeśli tylko znamy dobrze jakiś język możemy pracować jako nieprofesjonalni tłumacze. Oznacza to, że nie tłumaczymy jakiś oficjalnych dokumentów, tylko np. pomagamy przetłumaczyć menu w restauracji.

Oczywiście na koniec nie można zapomnieć o internecie. Tutaj znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert pracy. Copywriting, artukuły na dany temat, poker, sprzedaż zdjęć i rysunków, tłumaczenia, tworzenie stron internetowych, pisanie blogów i e- booków- to wszystko stoi przed nami otworem. Wystarczy zastanowić się, w czym czujemy się naprawdę dobrze!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ