Gdzie ulokować oszczędności?

W pewnym momencie życia na pewno udaje nam się odłożyć jakąś kwotę. Nie chcemy jednak jej inwestować w ryzykowne przedsięwzięcia- nie mamy ani czasu ani sił na zdobycie potrzebnych wiedzy i umiejętności a ponadto ciężko pracowaliśmy na te oszczędności i nie chcemy ich teraz utracić. Chcemy jedynie, aby znajdowały się w bezpiecznym miejscu i żebyśmy mieli z tego jakieś dodatkowe pieniądze, które możemy wydać na swoje przyjemności. gdzie zatem ulokować nasze oszczędności?

Oczywiście przede wszystkim może to być konto oszczędnościowe. Możemy je założyć w praktycznie każdym banku, jako swego rodzaju dodatek do naszego rachunku. Nie jest ono wysoko oprocentowane, jednak jeśli poszukujemy sposoby tylko i wyłącznie na odłożenie pieniędzy, to spełnia oo tę funkcję. Podczas wyboru odpowiedniego konta warto zwrócić uwagę na koszty przelewów oraz koszty prowadzenia konta i otwarcia rachunku.

Następnym miejscem mogą być lokaty. Słowo to brzmi groźnie i wielu osobom kojarzy się już z dość ryzykownymi przedsięwzięciami, jednak nic bardziej mylnego. Lokaty są bezpieczną inwestycją. Ponadto proces zakładania takiej lokaty wcale nie jest zbyt skomplikowany- można to zrobić siedząc w domu. Tym, co budzi taki lęk, jest to, że przez określony czas nie możemy wyjąć tych pieniędzy- nie jest to jednak prawdą. W wielu bankach zazwyczaj jest tak, że możemy wyjąć te pieniądze, jednak tracimy wszystkie odsetki.

Kolejnym pomysłem są obligacje skarbowe. To słowo też wydaje się groźne i kojarzy się z utratą pieniędzy, jednak w przypadku obligacji państwowych musiałoby w zasadzie upaść całe państwo, abyśmy stracili pieniądze- a to nie jest wcale taka prawdopodobna sytuacja.

Dobrym pomysłem jest również inwestycja w mieszkanie i następnie wynajem go. Rynek mieszkań jest naprawdę dość stabilny i bezpieczny.

Oczywiście możemy inwestować w różne artukuły jak wino czy stare książki itp. jednak są to już poważniejsze inwestycje. Podobnie gra na giełdzie Forex, finansowanie projektów czy też obligacje korporacyjne- tu potrzebujemy więcej czasu, żeby poznać ten świat i nauczyć się, jak w niego wejść i nie zostać oszukanym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ