Księgowość online jako nowoczesna forma współpracy z biurem rachunkowym

Rozwój internetowych poradników dotyczących rozliczania się z fiskusem spowodował pojawienie się firm oferujących usługi jak księgowość uproszczona online. To nowoczesna forma współpracy firmy z biurem rachunkowym albo dla osób, które znają politykę fiskalną i umieją samodzielnie prowadzić swoją księgowość uproszczoną w formie online.

Dla kogo księgowość uproszczona online?

Księgowość uproszczona online dedykowana jest dla osób fizycznych, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich oraz dla spółdzielni socjalnych, których przychody ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 2 000 000 euro. W rzeczywistości dotyczy to wielu przedsiębiorców działających na polskim rynku, będących zarówno płatnikami VAT oraz nie będącymi płatnikami VAT.

Księgowość uproszczona online – jaka forma rozliczenia?

Prowadzenie księgowości uproszczonej online występuje formie księgi przychodów i rozchodów w różnej konfiguracji podatku dochodowego: wg skali podatkowej, podatku liniowego lub ryczałtu. Osoba prowadząca działalność sama lub za pośrednictwem biura rachunkowego określa rodzaj i formę rozliczenia zgłaszając to na stosownych dokumentach urzędniczych do właściwego organu administracji skarbowej tj. Urzędu Skarbowego.

Czy prowadzenie działalności gospodarczej wykorzystując księgowość uproszczoną online jest bezpieczne i respektowane przez organy administracji skarbowej?

Tak! Księgowość uproszczona online jest legalnie i prawnie dopuszczalną formą rozliczania swojej działalności z organami administracji skarbowej. Ponadto jest ona bardzo wygodna dla klienta, biura rachunkowego oraz pracowników instytucji skarbowej, gdyż wgląd do dokumentów może odbywać się również w wersji elektronicznej, co przyśpiesza procedurę sprawdzania dokumentacji przedsiębiorstwa, a tym samym skraca czas postępowania pracowników administracji skarbowej. Jednocześnie w sytuacjach, które wymagają dodatkowego wyjaśnienia przedsiębiorca ma do dyspozycji dokumentację rzeczywistą, którą może (powinien) wydrukować.

Czy księgowość uproszczona online jest szybsza i wygodniejsza od tradycyjnej formy prowadzenia księgowości?

Tak! I to zdecydowanie. Przedsiębiorca korzystają w swoim rozliczeniu jak księgowość uproszczona online wszelkie dokumenty ewidencjonuje online, bądź wprowadza dokumenty skanem/ zdjęciem i przesyła przez stosowną aplikację czy mms-em do pracownika biura rachunkowego. Nie musi jeździć z dokumentami i tracić czasu. Wystarczy, że w formie elektronicznej udostępni je dla biura rachunkowego. Księgowość uproszczona online daje również szansę na wnoszenie stosownych korekt, a jest to program dzięki któremu wyślesz zdalnie deklarację VAT, korektę VAT jednym kliknięciem myszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ