Leasing aut, maszyn i urządzeń dla twojej firmy

Leasing maszyn, pojazdów i urządzeń to często najwygodniejsza i najbardziej opłacalna forma robienia inwestycji tego typu. Na czym polega leasing i leasing zwrotny? Co to jest pożyczka leasingowa i czym różni się od bankowego kredytu na zakup sprzętu? Jakie urządzenia, maszyny czy pojazdy można wziąć w leasing na firmę?

  1. Na czym polega leasing?
  2. Leasing maszyn i urządzeń
  3. Leasing pojazdów
  4. Czym jest leasing zwrotny?
  5. Pożyczki leasingowe

Na czym polega leasing?

Leasing to rodzaj długoterminowego wynajmu, podczas którego leasingowany przedmiot (na przykład samochód czy maszyna przemysłowa) jest ratalnie spłacany przez korzystającą z niego osobę lub firmę. Po zakończeniu okresu leasingu przedmiot ten może zostać wykupiony po atrakcyjnej cenie lub wrócić do firmy leasingowej, skąd zostanie sprzedany albo wypożyczony innemu klientowi. Zaletą leasingu jest możliwość skorzystania z nowoczesnych, drogich urządzeń czy przedmiotów bez konieczności kupowania ich na własność. Dodatkowo, są one zazwyczaj dobrze ubezpieczone, co zapobiega przykrym niespodziankom.

Leasing maszyn i urządzeń

Wśród przedsiębiorców popularnym rozwiązaniem jest leasing maszyn i urządzeń przemysłowych. Taka opcja pozwala na szybsze wliczenie inwestycji w koszty, nie powoduje obniżania zdolności kredytowej i umożliwia obniżenie wysokości płaconych podatków, a w razie zajęcia majątku przez komornika przedmiot leasingu jest chroniony jako własność firmy leasingowej.

Leasing pojazdów

Tak zwany leasing auto, czyli wzięcie w leasing pojazdu, to jedna z najczęściej wybieranych opcji wśród przedsiębiorców. Rozwiązanie jest znacznie mniej skomplikowane niż wzięcie kredytu na samochód i wymaga mniej czasu oraz formalności, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób prowadzących firmę.

Czym jest leasing zwrotny?

Inną opcją jest leasing zwrotny, który polega na sprzedaży własności firmy (na przykład maszyn, samochodów, nieruchomości) firmie leasingowej, jednak przy zachowaniu możliwości korzystania z nich. To dobre rozwiązanie na zyskanie środków na inwestycje i zwiększenie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Pożyczki leasingowe

Pożyczki leasingowe są podobne do kredytów, jednak nie są udzielane przez banki, a przez firmy leasingowe. Mogą one być przyznawane do dotacji unijnych lub samodzielnie. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z pożyczek leasingowych w momencie, gdy rozwiązanie to wychodzi bardziej opłacalnie niż wzięcie sprzętu w leasing lub na kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ