kredycie konsolidacyjnym

Życie może ułożyć się według wielu różnych scenariuszy. Niekiedy zdarza się tak, że kredyty, które do tej pory nie stanowiły dla nas żadnego problemu, stają się trudne do spłaty. Wpływ na to może mieć wiele sytuacji, najczęściej jednak połączone jest to z utratą pracy lub też chorobą, która ją uniemożliwia. Nie ważne jednak z jakiego powodu kredyty stały się obciążeniem dla Twojego domowego budżetu – musisz zareagować. Wcale nie musisz szukać dodatkowego źródła dochodu i stawać na głowie, aby poradzić sobie z długami, wystarczy kredyt konsolidacyjny. Zobacz, co warto o nim wiedzieć i jakie korzyści może Ci on przynieść.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie celowe, które można przeznaczyć na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Polega on na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań w jeden nowy kredyt, który jest łatwiejszy do spłaty. Zamiast spłacać długi w różnych bankach i innych terminach zyskujesz tylko jedną ratę. Trzeba więc przyznać, że bardzo ułatwia to zarządzanie domowym budżetem. Tego typu kredyt można już znaleźć w większości instytucji finansowych – zarówno bankowych, jak i pozabankowych.

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego jest wydłużony, przez co jego miesięczne raty są mniejsze. Dla osób, które straciły pracę lub z różnych względów mają mniej pieniędzy do dyspozycji, będzie to bardzo dobra wiadomość. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby dostać taki kredyt trzeba mieć zdolność kredytową. Banki z reguły niechętnie podchodzą do udzielania kredytów osobom ze złą historią kredytową, tak jest również w tym przypadku.

Komu opłaci się kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ jest wyjątkowym produktem finansowym, który niestety nie wszystkim przypadnie do gustu. Przede wszystkim z takiego zobowiązania skorzystają osoby, które mają kilka różnych kredytów, a woleliby spłacać jeden. Konsolidacji możesz poddać kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, a nawet zadłużenia na karcie kredytowej. Niektóre banki umożliwiają także połączenie ze sobą produktów pozabankowych, jednak na ten moment jest to raczej rzadkość. Osoba, która chce skonsolidować chwilówki oraz inne pożyczki może skorzystać z oferty sektora pozabankowego. Firmy pożyczkowe także mają ten produkt w swojej ofercie.

Z kredytu konsolidacyjnego nie skorzystają osoby posiadające tylko jedno zobowiązanie oraz te, które mają złą zdolność kredytową. Tak jak już wspomnieliśmy, bank z pewnością przeanalizuje Twoją sytuację finansową, zanim udzieli Ci kredytu. Nie ma możliwości, aby osoba zadłużona i nieposiadająca dochodów otrzymała kredyt, ponieważ jest to zbyt duże ryzyko dla banku. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej w przypadku pożyczki konsolidacyjnej. Sektor pozabankowy o wiele liberalniej podchodzi do kwestii udzielania zobowiązań.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Jak łatwo jest się domyślić, największą zaletą konsolidacji jest to, że dzięki niej możemy zyskać jeden, nowy kredyt pozbywając się kilku innych zobowiązań. Kwota konsolidacji jest mniejsza, niż suma pojedynczych kredytów dlatego jest to duże odciążenie dla domowego budżetu. Jeśli do tej pory spłat kilku rat jednocześnie stanowiła dla Ciebie problem, to możesz to zmienić. Wystarczy, że zapoznasz się z ofertą kilku banków i wybierzesz ofertę najlepszą dla siebie. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu jakość Twojego życia może się podnieść i unikniesz wpadnięcia w pętle zadłużenia. Zyskasz komfort psychiczny i nie będziesz musiał martwić się o brak pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ