Złoty interes - zobacz ile możesz zarobić na sprzedaży starej biżuterii

Biżuteria nie jest wyłącznie ozdobą cieszącą oko czy też dodatkiem do stylizacji, gdyż może stać się wartościową inwestycją, jeśli wykonana jest ze złota czy srebra oraz zawiera cenne kamienie szlachetne. Tak więc stara biżuteria to nie tylko piękna błyskotka, ale także coś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej. Jak najszybciej ją spieniężyć?

Jak zyskać na sprzedaży starej biżuterii?

Współczesne wyroby jubilerskie zyskują na wartości wraz z upływem czasu, dlatego też najwięcej można skorzystać na sprzedaży starej biżuterii. Oczywiście wycena nie zależy tylko od wieku, ale także od jej twórcy. Drogocenne precjoza z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Częściej jednak jesteśmy posiadaczami niepotrzebnego złota użytkowego w postaci biżuterii, zegarków czy medali, a do tego potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. W takiej sytuacji warto je sprzedać “od ręki”. Najprostszym, najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem jest skorzystanie z oferty skupu metali szlachetnych. W tym przypadku, dla kupca nie ma znaczenia wartość artystyczna czy kolekcjonerska klejnotów, gdyż wycena opiera się na zawartości czystego złota.

Obecnie złoto można sprzedać nawet bez konieczności wychodzenia z domu, co umożliwiają internetowe skupy złota takie jak http://www.zlotagotowka.pl, co jest znacznie wygodniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż zanoszenie swoich kosztowności do stacjonarnego punktu skupu. Po wejściu na stronę wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, dzięki czemu skontaktuje się z nami konsultant, a na koniec rozmowy zamówiony zostanie kurier w celu odebrania od nas złota przeznaczonego na sprzedaż. Tego typu rozwiązanie jest proste, oszczędza czas i sprawia, że krótkim czasie możemy cieszyć się nowymi środkami na swoim koncie.

Decydując się na sprzedaż za pośrednictwem solidnego i godnego zaufania pośrednika, można liczyć na bezpieczną i zyskowną transakcję. Szukając skupu, warto dowiedzieć się, czy kupują złoto pod wszystkimi postaciami i w różnych próbach. Im jest ona lepsza, tym na wyższą cenę możemy liczyć. Niektóre firmy oferują też internetowy kalkulator złota, dzięki czemu możliwe jest wyliczenie wartości posiadanego kruszcu nawet bez kontaktu telefonicznego, czy mailowego.

Kiedy zdecydować się na sprzedaż?

Mając w planach sprzedaż złotej biżuterii, warto śledzić bieżące informacje na temat kursu giełdowego, gdyż od niego zależą ceny skupu złota. Znajdziemy je na ogólnodostępnych witrynach internetowych w zakładkach finansowych, a tabele z kursem złota zamieszczane są w gazetach. Najlepszym momentem sprzedaży jest wzrost ceny złota, gdzie największy popyt na biżuterię notuje się w okresie przedświątecznym. Z kolei najmniej korzystnym okresem są wakacje, kiedy to notuje się najmniejsze zainteresowaniem unikalnych prezentów w postaci wartościowego pierścionka czy naszyjnika.

[Głosów:8    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ