Tajemniczy skrót FIZ oznacza fundusze inwestycyjne zamknięte. To jeden z tych instrumentów finansowych, które jak dotąd nie zdobyły sobie popularności. Okazuje się jednak, że począwszy od roku 2011 lokowanie w nich kapitału jest znacznie bardziej opłacalne niż inwestowanie w otwarte fundusze inwestycyjne. Aby jednak udało się skutecznie pomnożyć zainwestowane w fundusz inwestycyjny zamknięty środki, warto skorzystać z pomocy rzetelnego i doświadczonego pośrednika, takiego jak https://www.opokatfi.pl.

Czym właściwie różnią się fundusze inwestycyjne zamknięte od otwartych? Technicznie różnica wydaje się dość mało istotna – z funduszy otwartych może korzystać dowolna liczba inwestorów, natomiast z zamkniętych – ograniczona. Jeśli jednak zagłębimy się w temat nieco mocniej, okaże się, że różnice są znacznie większe. Przede wszystkim możliwość nabycia jednostek FIZ zachodzi tylko w chwili emisji certyfikatów, przy czym nowe certyfikaty są emitowane wtedy, gdy wygasają stare. Ponadto zarządzający funduszami zgromadzonymi w FIZ mają znacznie większe możliwości. Co prawda większość środków lokowana jest w sposób tradycyjny – w akcje, obligacje, waluty, etc. jednak prawo dopuszcza w ich przypadku krótką sprzedaż i w mniejszym stopniu reguluje limity. W praktyce pozwala to nie tylko na uzyskanie większych dochodów gdy trafia się po temu okazja, ale również zabezpieczenie oszczędności inwestorów w sytuacjach kryzysowych.

Opoka TFI to instytucja o imponującym doświadczeniu, która słynie między innymi z tego, że zapewnia swoim inwestorom zyski nawet wtedy, gdy cała światowa gospodarka ma problemy. Zatrudnieni w Opoce specjaliści mają imponującą wiedzę i praktykę jeśli chodzi o zarządzanie instrumentami finansowymi i są gotowi oddać je do dyspozycji klientów. Oferta firmy skierowana jest do osób zamożnych, którzy szukają sposobów inwestowania odmiennych od tego, co oferuje rynek otwarty.

Zyski z funduszów inwestycyjnych zamkniętych – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/fundusze-inwestycyjne-zamkniete-w-polsce, zarządzanych przez Opoka TFI są znacznie wyższe od tych, które generują zwykłe jednostki OFI, dla inwestorów jednak nie to jest najważniejsze, ale bezpieczeństwo. Zarządzający funduszami otwartymi niestety nie mogą stosować krótkiej sprzedaży, a to oznacza, że zgromadzone na nich środki są wrażliwe na wszelkie gospodarcze wahania. Żyjemy w niepewnych czasach i nie można wykluczyć, że kryzys z jakim mieliśmy do czynienia przed kilku laty się powtórzy. W tej sytuacji najlepiej powierzyć swoje oszczędności godnym zaufania zarządcom, którzy je pomnożą i uchronią nas przed stratą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ