Monety bulionowe można by uznać za ciekawostkę, bo swoim charakterem różnią się od kolekcjonerskich okazów. Inwestycja w monety bulionowe, czy też określane jako monety lokacyjne, stanowi naturalną formę dywersyfikacji portfela. Najważniejsza cecha monet bulionowych to zawartość kruszcu, która wynosi 999,9. Monety tego typu cechuje również standaryzacja.

Czym się różnią od monet kolekcjonerskich? Te ostatnie nabywamy jedynie podczas wypuszczania na rynek limitowanych serii. W tym wypadku także można mówić o wysokiej jakości kruszcu, jednak priorytetem stają się walory estetyczne i nabieranie wartości związanej właśnie z małą ilością wprowadzoną do obrotu. Niektóre monety kolekcjonerskie mogą być wartościowe, ze względu na dość ciekawe wykonania, jednak nie sprawdzają się jako inwestycja, bo ciężko znaleźć na nie kupców.

Monety bulionowe ukazują się najczęściej w seriach. Są stosunkowo łatwe w sprzedaży, choć to od umiejętnego budowania i poszerzania portfela inwestycyjnego, zależne są osiągane zyski. Osobom początkującym poleca się umieszczenie w swoich zbiorach najbardziej znanych monet bulionowych, na które zawsze znajdą się chętni. Kupowanie seriami czy pojedynczych sztuk, to już kwestia indywidualna. Można nabywać co roku konkretne serie, które różnią się jedynie rocznikami. Schemat ten jest dość powtarzalny, chociaż na rynku znajdujemy propozycje, które ze względu na swoją unikatowość cieszą się szczególnym uznaniem i rokrocznie inwestorzy czekają na kolejne okazy. Do takich przykładów zaliczyć można zmieniający się każdego roku rewers Australijskiego Kangura.

Inwestycje w monety bulionowe wciąż są chętnie podejmowane, bo dla wielu osób to zabezpieczenie na przyszłość, a nie jedynie kwestia zysków osiąganych w okresie krótkoterminowym. Zmieniające się rynki finansowe niosą ze sobą ryzyko, któremu złoto, nie tylko w postaci monet bulionowych, wydaje się nie do końca poddawać, dając szansę na swego rodzaju zabezpieczenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ