Inwestowanie w nieruchomości

Dzisiaj coraz większą wartość przykładamy do tego, aby oszczędzać. Warto jednak zauważyć, że oszczędzanie dzisiaj wygląda inaczej niż dawniej. Teraz odkładamy pieniądze nie tylko na wyjazd, dodatkowy zakup i nie traktujemy oszczędności tylko jako zabezpieczenia. Dzisiaj bowiem oszczędności mogą stać się dodatkowym źródłem dochodu. W jaki sposób?

Dzięki inwestycjom! Oczywiście są przeróżne sposoby inwestycji – można skupować dobre wina, książki czy inne artykuły, zagrać na giełdzie, wykupić obligacje skarbowe i korporacyjne i wiele innych. Jednak spośród wszystkich tych inwestycji jedna zdobywa coraz większą popularność, głównie ze względu na relatywnie dobre zyski przy dużym bezpieczeństwie. Mowa tu oczywiście o inwestycjach w nieruchomości. Jakie są sposoby takich inwestycji?

Praktycznie najbardziej klasyczny przykład to zakup mieszkania, nawet na kredyt, i następnie wynajmowanie go. Dość szybko kredyt zostanie spłacony pieniędzmi z wynajmu, a my będziemy mieć następnie stały dochód. Takie mieszkanie może też być w przyszłości prezentem dla dzieci.

Innym rozwiązaniem jest zakup gotowego apartamentu pod wynajem. Jest to zjawisko często występujące zwłaszcza w przypadku miejscowości typowo turystycznych, np. w górach. Dla niezaznajomionego z rynkiem inwestora, niezbędne może okazać się biuro nieruchomości Zakopane – to tutaj znajdą doradców, którzy pomogą znaleźć idealne mieszkanie na wynajem.

Inną możliwością jest wykupywanie po niskiej starych mieszkań nadających się do remontu, urządzenie ich w ciekawym stylu np. prowansalskim czy modernistycznym i następnie sprzedanie ich po wyższej cenie.

Jednak należy pamiętać, że nieruchomość to przecież nie tylko mieszkanie. Jest to np. także miejsce postojowe na lotnisku. Na wielu lotniskach można wykupić jedno, pojedyncze miejsce i rokrocznie czerpać z tego zyski.

Ponadto oczywiście inwestować możemy w lokale biurowe. Jednak warto wiedzieć, że nie musimy wykupować od razy całego budynku, piętra czy nawet jednego biura. Dzisiaj możemy wykupić jedno pojedyncze stanowisko pracy!

Podobnie sprawy wyglądają w wielu hotelach. Dzisiaj możemy wykupić nawet część pokoju hotelowego. Warto jednak tutaj dodać, że zawsze jesteśmy narażeni na pewne ryzyko związane z prowadzeniem hotelu.

Jak widać możliwości jest dzisiaj wiele i nie ograniczają się już one do wykupu mieszkań. Dzisiaj w zakresie inwestycji w nieruchomości jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ