Lokata dla dziecka

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Dlatego wysyłamy swoje pociechy do najlepszych szkół, fundujemy naukę języków obcych, dbamy o ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Słowem- robimy wszystko, aby naszym dzieciom umożliwić start w dorosłe życie. Czy istnieje coś jeszcze, co możemy zrobić?

Tak- warto oszczędzać. Po co? Przede wszystkim przez osiemnaście lat na pewno uda nam się zebrać niebagatelną kwotę. Co tymi pieniędzmi można zrobić? Przede wszystkim nasze dziecko będzie mogło dzięki nim zrealizować swoje marzenia- wyjechać w długą podróż, pójść na studia zagraniczne, opłacić akademik w innym mieście, kształcić się w wybranym przez siebie kierunku. Ponadto te pieniądze można również przeznaczyć na zakup mieszkania dla dziecka, aby mogło się ono usamodzielnić.

To jednak nie wszystkie zalety. Warto zauważyć, że oszczędzając na przyszłość dziecka przy okazji sami doskonale uczymy się gospodarować wydatkami. Posiadamy bowiem bardzo ważny cel- łatwiej jest nam zmotywować się, jeśli chodzi o nasze dziecko niż gdyby miało chodzić o nas.

Warto także zauważyć, że uczymy od razu dziecko oszczędzania, rozsądnego gospodarowania pieniędzmi i szanowania ich. Pokazujemy ile czasu i pracy trzeba poświęcić, aby dojść do jakiejś sumy. Zdecydowanie postępując w ten sposób bardziej uczymy dziecko, niż byśmy po prostu dali mu taką kwotę, gdy dorośnie.

Należy jednak zdecydować, w jaki sposób zamierzamy oszczędzać. Istnieje bowiem wiele sposobów jak np. polisy posagowe czy fundusze inwestycyjne jednak jeśli chcemy wybrać bezpieczny i łatwy sposób oszczędzania to warto zdecydować się na lokatę bankową.

Korzystając z lokaty bankowej „zamrażamy” pieniądze tylko na pewien czas np. dwa lub trzy lata. Ponadto zawsze mamy pewność, że nic nie stracimy i coś zarobimy.

Warto jeszcze dodać, że choć w internecie znajdziemy różne artykuły z wieloma radami, to jednak warto dokładnie zapamiętać dwie z nich. Po pierwsze- poświęcamy trochę czasu i szukamy najlepszej oferty lokaty na rynku. Po drugie- warto wybrać te lokaty, do których zawsze możemy dopłacać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ