Jak oszczędzać pieniądze?

Patrzymy na stan naszego konta- a tam niestety zero. Dzisiaj, w dobie tylu różnych pokus, niestety nie jest to rzadka sytuacja. Wiele osób zadaj sobie bardzo podstawowe pytanie- jak oszczędzać pieniądze? A co więcej- jak oszczędzać nie obniżając drastycznie poziomu życia?

Przede wszystkim zatem należy spojrzeć dokładnie na to, co kupujemy i jak to robimy. Zacznijmy na początek od ubrań. Aby zaoszczędzić należy kupować je na wyprzedażach, po obniżkach. Można także wybrać się do outletów- wbrew pozorom wcale nie znajdziemy tam zniszczonych, nie nadających się do niczego ubrań. Warto także zajrzeć do lumpeksów- nie wyglądają one już tak samo jak dawniej. Dzisiaj znajdziemy wiele „ekskluzywnych second- handów”, w których ubrania są w ogóle niezniszczone, dobrych marek, wiszą ładnie wyprane i wyprasowane, a często posiadają jeszcze metkę.

Następnie warto spojrzeć na zakupy spożywcze. Wiele osób robi podstawowy błąd- kupuje dużo żywności i następnie ją wyrzuca. Lepiej jest rozpisać dokładnie, czego potrzebujemy i nie kupować nic ponadto. Co więcej- wiele osób zasłania się brakiem czasu i je obiady gdzieś na mieście. Tu należy stanowczo podkreślić, że nawet najtańszy obiad na mieście będzie kosztował drożej niż zrobiony samodzielnie lunch.

Warto także spojrzeć na to, jakie artukuły do czyszczenia kupujemy. Tutaj trzeba wiedzieć, że wysoka cena nie zawsze jest tożsama z wysoką jakością. Może się okazać, że tańszy produkt będzie tak samo skutecznie np. udrażniał rury.

Dobrze jest także spojrzeć na kosmetyki. Czy któreś są nam niepotrzebne? Czy wszystkich cieni do powiek rzeczywiście używamy?

Warto również spojrzeć, gdzie „znikają” nam najszybciej pieniądze. Otóż nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele wydajemy na drobne rzeczy np. wodę do picia, kawę w pracy, kanapkę czy słodką bułkę w pobliskiej restauracji czy kolejną parasolkę, bo dwie poprzednie zgubiliśmy wczoraj. Warto zrobić eksperyment i w ciągu jednego miesiąca dokładnie notować, ile w ten sposób tracimy pieniędzy i np. ile w tej kwocie zmieści się wyjść z przyjaciółmi, torebek czy czegoś, co lubimy.

Na koniec warto przypatrzeć się, czy nie marnujemy pieniędzy w domu. Wiele osób ma np. włączone wszystkie światła, nienaprawione cieknące krany, nie dba o to, ile wody już się zużyło na mycie tego mięsa itp.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ