Pożyczki krótkoterminowe to pożyczki udzielane na okres krótszy niż 2 lata. Zazwyczaj są to pożyczki odnoszące się do mniejszych kwot, łatwiejszych do spłaty przez pożyczkobiorcę. W poczet tego rodzaju pożyczek zaliczają się również popularne „chwilówki”.

Gdzie można dostać pożyczkę krótkoterminową?

Pożyczki krótkoterminowe przede wszystkim przeznaczone są dla tych osób, które nie potrzebują wygórowanych sum, jednak mają ważny cel i nie potrafią go spełnić z nagromadzonych środków finansowych. Dzięki takiej pożyczce konsument może łatwiej dookreślić ryzyko spłaty. Poza tym, pożyczki takie jak ta uzyskiwana za pomocą portalu getbucks.com są szybko przyznawane i nie potrzeba wcale przedstawiać zbyt wielu dokumentów, aby je uzyskać. Można je dostać nawet już na dowód osobisty. Najbardziej popularne wśród pożyczek krótkoterminowych są w tej chwili pożyczki gotówkowe udzielane przez Internet. Na przykład, wspomniana firma ma do zaoferowania pożyczkę już po zarejestrowaniu się w serwisie. Później należy uzupełnić dane i poczekać na weryfikację. Jeśli przejdzie się ją pomyślnie to można spodziewać się pieniędzy na koncie jeszcze tego samego dnia. Poza tym, tego rodzaju zobowiązania finansowe można otrzymać w bankach oraz w instytucjach pozabankowych.

Istota pożyczki krótkoterminowej

Pożyczka krótkoterminowa sprawdza się wtedy, kiedy ważne jest to, żeby uzyskać szybko określoną sumę pieniędzy. Wielu konsumentów często korzysta z pożyczek krótkoterminowych, przeznaczając je na przykład na remonty, wakacje, czy chociażby na to, żeby rozwijać się zawodowo i wyjechać na jakiś staż. Pożyczki krótkoterminowe, ustalane na indywidualnych zasadach, tak jak ta w GetBucks są dosyć proste do spłacania, a więc nie należy się przejmować, że nie będziemy sobie w stanie poradzić z tym zobowiązaniem finansowym. W odróżnieniu do pożyczek długoterminowych, pożyczki krótkoterminowe nie domagają się składania wielu dokumentów, co także należy podkreślić. Warto im się przyjrzeć, gdy chcemy mieć pewność, że poradzimy sobie z zaciągniętymi zobowiązaniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ