Mieszkania do remontu jako inwestycja

W biznesie przede wszystkim liczy się wyszukiwanie pewnych nisz, w których jest duże zapotrzebowanie, a nie ma konkurencji. Ci, którzy znajdą takie nisze i się w nich wyspecjalizują, na pewno będą dobrze prosperować. Jednym z takich sektorów, w którym istnieje bardzo dużo możliwości, jest rynek mieszkań.

Mieszkania zawsze będą w cenie. Każdy z nas chciałby mieć własne mieszkanie, do którego miło by było zaprosić rodzinę, przyjaciół. Jak wygląda takie wymarzone mieszkanie? Przede wszystkim nie może być ono klitką- nie musi być duże, jednak rozkład pomieszczeń powinien być funkcjonalny. Ponadto mieszkanie powinno być dobrze skomunikowane z centrum i z ważnymi punktami w mieście. Właśnie na takie mieszkania jest duży popyt.

Co więcej? Nie powinno być ono bardzo drogie. Praktycznie każdy liczy się z koniecznością wzięcia kredytu, jednak i tak wiele osób wolałoby uniknąć konieczności kupowania całkowicie nowego mieszkania. Dodatkowo chcemy mieć takie mieszkanie urządzone w ciekawym stylu tak, aby zaskoczyć znajomych.

Wystarczy dodać do tego, fakt, że dzisiaj znajdziemy wiele ofert sprzedaży mieszkań starych, w kamienicach, przeznaczonych do gruntownego remontu i … już mamy swoją niszę.

Dzisiaj dość popularną formą inwestycji w mieszkania, jest właśnie wyszukiwanie starych, zniszczonych mieszkań położonych w dogodnej lokalizacji i następnie remontowanie ich, a później sprzedawanie po znacznie wyższej cenie niż kosztu zakupu i remontu tego mieszkania Klasycznie mieszkania są po prostu remontowane w dość zwyczajnym, pospolitym stylu.

Ciekawym pomysłem jest jednakże przeprowadzenie oryginalnego remontu. Możemy stworzyć mieszkania w stylu industrialnym, prowansalskim, toskańskim, kolonialnym- tu ograniczeniem jest praktycznie tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Możemy w tym celu wynająć projektanta, a możemy też sami pobawić się ,zakupić odpowiednie meble i artukuły i urządzić mieszkanie. Na pewno uda nam się znaleźć później nabywców na tak urządzone wnętrze.

Co więcej- nie musimy takiego mieszkania sprzedawać- możemy również je wynająć. Ciekawym pomysłem już urządzenie w oryginalny sposób takiego starego mieszkania, jednak nie wyposażenie go w jakiekolwiek meble. W ten sposób możemy wynająć dany lokal np. dla herbaciarni, małej firmy, biura itp.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ