Jak zarobić pierwszy milion?

Każdy z nas chciały posiadać pieniądze. A posiadać okrągły milion na koncie- to dopiero byłaby gratka! Jednak większość z nas sądzi, że jest to w ogóle niemożliwe Tymczasem jest to przekonanie całkowicie błędne. Wielu milionerów zaczynało kiedyś od zera. Jednak jeśli myślimy, że pieniądze leżą na ziemi i nie musimy robić nic, żeby je dostać to niestety też nie mylimy. Co zatem trzeba zrobić, aby dojść do miliona?

Przede wszystkim zacząć oszczędzać i nauczyć się konsekwentnie odkładać choćby i małe kwoty pieniędzy. Tu trzeba podkreślić- jeśli nie wygramy w totka, to nie zarobimy miliona w ciągu jednego dnia. Ten proces może trwać nawet kilka lat- za to później, kiedy już nauczymy się pomnażać pieniądze, będziemy robić do odruchowo.

A zatem wracając do oszczędności- trzeba się przypatrzeć dokładnie temu, ile wydajemy na artukuły spożywcze, do czyszczenia, na fryzjera, na kosmetyczkę na ubrania. Następnie warto zdecydować, w jaki sposób wszystkie te wydatki uda nam się pomniejszyć.

Następnie warto przypatrzeć się naszym dotychczasowym oszczędnościom. Generalnie na koncie powinniśmy mieć sumę odpowiadającą naszym trzem pensjom- i to nie są oszczędności, lecz zabezpieczenie. Ponadto odkładamy oczywiście na wszelkie przyjemności jak wyjazdy i większe potrzeby jak np nowa lodówka. Jednak oprócz tego musimy zacząć odkładać co miesiąc sumę, którą zaczniemy inwestować.

Ten czas możemy wykorzystać na naukę gry na giełdzie czy rynku Forex- istnieją specjalne gry internetowe, które nam w tym pomogą. Ponadto warto rozglądać się przeróżnymi projektami, które możemy finansować. Ponadto warto spojrzeć na samych siebie- czy przypadkiem dodatkowe kursy, szkolenia, inne studia nie pomogą nam w znalezieniu lepiej płatnego stanowiska? Trzeba bowiem pamiętać, że inwestycja w siebie, jest jedną z najważniejszych inwestycji

Kiedy już na koncie zgromadzimy sumę, która upoważnia nas do inwestowania, warto zacząć pomnażać swoje pieniądze. Tu należy szczególnie podkreślić, że trzeba cały czas być aktywnym- szukać najlepszych inwestycji, sprawdzać notowania.

Na koniec należy zdecydowanie podkreślić, że przede wszystkim, aby zdobyć milion trzeba zmienić swoje myślenie. Wszyscy, którzy wspięli się na szczyt finansowej piramidy, przede wszystkim nie traktują pracy jako zła koniecznego. Ponadto są zdyscyplinowani, wstają wcześnie, dużo pracują, lecz również poświęcają czas rodzinie, przyjaciołom oraz trenują sport.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ