Największe kontrowersje w kwestii rozliczania podatków marynarskich dotyczą tego, w jakim kraju powinien się rozliczać marynarz. Teoretycznie, skoro jest on obywatelem Polski i część roku spędza w Polsce, powinien informować urząd skarbowy o osiągniętych przychodach. Jednak faktycznie wykonuje pracę dla zagranicznego przedsiębiorstwa zlokalizowanego często na innym kontynencie, na przykład w Ameryce. Co więcej, pracę tę wykonuje na morzu, czyli pomiędzy jednym kontynentem a drugim. Kto powinien zatem otrzymać podatki pochodzące z wynagrodzenia osoby pracującej w tak specyficznych warunkach?
Podatek za pracę marynarzy nie jest rozliczany jednoznacznie, na podstawie jednych wytycznych dla wszystkich, bo każdy marynarz pracuje pod inną banderą i ma inną sytuację prawną. Dlatego też rozliczanie podatków marynarzy oraz rozliczanie podatkowe rodzin marynarzy powinno się odbywać przez wyspecjalizowane firmy. Na stronie https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ znaleźć można wszelkie informacje dotyczące rozliczania marynarzy pracujących za granicą przez większą część roku. Wykwalifikowany w prawie podatkowym radca prawny przeanalizuje całą dokumentację i zorientuje się, w którym kraju należy rozliczyć podatki marynarskie.
Dobra kancelaria radcowska zlokalizowana w Trójmieście z pewnością pomoże się uporać z tym trudnym zagadnieniem, jakim są marynarze podatki. Są one skomplikowane, ponieważ marynarze nie podlegają takiemu opodatkowaniu, jak ludzie pracujący w Polsce na etacie. Zarabiają dużo i odprowadzają wysokie podatki, jednak pracę wykonują za granicą, a nie w Polsce. W zależności od tego, jakie są umowy pomiędzy poszczególnymi krajami, zróżnicowany będzie sposób rozliczania się z podatków. Jednak wiele niejasności w tej kwestii rodzi możliwości błędnej interpretacji. Lepiej zatem nie udawać się do radcy prawnego, który działa w innych regionach niż Trójmiasto. W Trójmieście jest największe zapotrzebowanie na usługi radcowskie dla marynarzy, dlatego też tam znajdziemy prawdziwych fachowców z tej dziedziny.